Сходи з дерева, проектування та виготовлення на сучасному рівні .

14.09.2015

Сходи з дерева

Сходи з дерева, проектування та виготовлення на сучасному рівні .

Проектування і виготовлення сучасних сходів з дерева неможливе без стійких теоретичних знань і належної технологічної підготовки. Будь-який проект сходів необхідно починати з обліку вихідних даних і виміру наданих прорізів і площ. Фахівці «ГЕДА» спочатку вивчають всі вимоги та побажання замовника, потім проводять виміри з урахуванням таких обставин як:

  1. Призначення сходів.
  2. В яку сторону відкриваються двері виходять на сходовий майданчик.
  3. Які зміни можуть виникнути після закінчення будівництва будинку.
  4. На що можна оперти сходи.
  5. Не буде заважати комунікацій.

Від цих питань залежать розміри, конструкція, спосіб установки і кріплення сходів. Є загальноприйняті обґрунтовані чисельні критерії зручності сходи.

На підставі обмірів класичних римських і грецьких будівель архітектор Франсуа Блондель у 1672 році запропонував формулу A=S-2H, де S-параметр, званий «середній крок людини», зазвичай приймається 600-640 мм. Формулою Блонделя ми успішно користуємося і по сей день.

Вираз A=S-2H легко перетворюється в більш зручне для використання нерівність 600<А+2H<640мм. Нижньою межею застосування цієї формули зазвичай вважають мінімальний підйом сходинки H=120мм. A=400мм. ухил 17 градусів. Верхньою межею можна вважати H=220мм, A=200мм, ухил 48 градусів.

Слід уточнити поняття «середній крок людини». При побудові тривимірної математичної моделі руху людини по сходах фахівці показали, що це переміщення сильно відрізняється від ходьби по горизонталі. При цьому, вони ще раз, зовсім незалежно, підтвердили правильність формули Блонделя — відносна амплітуда кроку людини рівна до 640мм. З усього перерахованого вище випливає, що проектування сходів на стадії розробки креслень можна приймати 600<А+2H<640мм.

Сходи з дерева, проектування та виготовлення на сучасному рівні .

Для проектування сходів, що вбудовуються у вже існуючі будівлі, можна скористатися більш широким інтервалом значень. Необхідно відзначити також, що спускатися по сходах небезпечніше, ніж підніматися, тому для зручності ходу треба оцінювати саме «на спуск». З-за різниці кроку правої і лівої ноги, кращі сходи з лівим заходом — спускатися по них зручніше. На загальну думку фахівців, самим простим і зручним варіантом є прямий марш, далі слід сходи з майданчиком, після чого йде сходи з забіжними ступенями, а на останньому місці за зручністю це гвинтові сходи.

Проектування сходів дуже важливий і відповідальний етап. Фахівці компанії використовують найновіші програмні продукти в області проектування і дизайну сходів з дерева і інших матеріалів. Так, після півгодини отримання даних заміру, вони можуть видати кілька різних варіантів конструкцій і дизайну вашої сходи в 3-D режимі, з яких ви будете вільні робити вибір. Цю послуги ми надаємо також по виїзду, наші фахівці приїдуть до вас, і за півгодини сконструюють для вас найбільш зручну і оригінальні по дизайну сходи з вашими вподобаннями.

Другий етап — це виготовлення деталей для сходів, обробка поверхонь і фарбування.

найпоширенішими породами, які використовуються для внутрішньої обробки приміщень і виготовлення міжповерхових сходів, є: з твердих порід — дуб, бук і ясен, з хвойних порід — сосна. Якісна камерна сушка — неодмінна умова вдалої сходів. Висушена деревина у наших власних сушильних камерах має рівномірну по всьому об’єму вологість 8±2%, і не має дефектів пов’язаних з сушкою. У разі, коли дерево недостатньо висушене, тобто вологість більше 10%, або нерівномірно просушена за обсягом, то в процесі експлуатації це може призвести до викривлення виробів, появи щілин між окремими деталями сходи.

Висушена, зневоднена деревина змінює свої лінійні розміри, причому в різних напрямках ці розміри змінюються по-різному: усушка по окружності стовбура завжди більше, ніж поперек волокон. На жаль, дерево при сушінні не так пластично, як того хотілося, і якщо зміни лінійних розмірів перевищує допустимий рівень деформацій, то деревина розривається. Особливо важко доводиться з масивом твердолистяних порід, оскільки коефіцієнт допустимої деформації занадто малий. Сходи з дерева, проектування та виготовлення на сучасному рівні .
Виходячи з цього, наші фахівці широко використовують світовий досвід, т. е. дерево склеюють з відносно невеликих шматків (ламелей). Чим менше ламелі, з яких склеюють масив дерева, тим надійніше виріб. Однак деталі з дуже дрібних ламелей стають просто строкатим, що придатне для несучих частин, але погано для сходів і стовпів. Оптимальні розміри ламелей, їх переріз і довжина залежать від конкретних конструктивних рішень.

100% масив деревини фахівці компанії «ГЕДА» клеять в спеціальних пристосуваннях — ваймах і пресах.

Якість склеювання залежить від вологості склеюваного дерева, температури склеюваних заготовок, якості клею, зусилля стиснення і часу витримки. Власний досвід випробувань на розрив зразків твердих порід показують, що міцність клейового шва вище, ніж міцність самого склеюваного сировини.

У процесі виготовлення заготовок і деталей сходів з дерева, майстрами фірми особлива увага приділяється якості обробки лицьових поверхонь; на них неприпустимі будь-які сліди від ріжучого інструменту: подряпини, хвилі, выхваты і т. п. Після виготовлення деталей сходів, співробітники компанії акуратно упаковують по одній в поліетиленову плівку, з метою запобігання їх від пилу, вогкості, а також можливих подряпин.

Після виготовлення необхідних елементів для дерев’яних сходів фахівці компанії приступають до завершальної фази — монтажу. Професіонали стверджують, що двох однакових сходів не буває, отже, досвід роботи полягає не тільки в напрацьованих роками навички, але і в здатності освоїти нову конструкцію. Фахівці компанії «ГЕДА» з високим професіоналізмом і в максимально стислі терміни, змонтують сходи і здадуть самому строгому замовнику.

Галерея дерев’яних сходів 2010р.

Короткий опис статті: сходи з дерева

Джерело: Сходи з дерева — проектування і виготовлення на сучасному рівні | Компанії «ГЕДА»

Також ви можете прочитати