Сходів у житловому будинку. Як зробити міжповерхову сходи, Новобудова.

10.09.2015

Статті та новини

Сходи на другий поверх можуть бути одно — або двохмаршеві (маршем на-вається безперервний ряд ступенів). Якщо у марші більше 10 сходинок, то підніматися по таких сходах не дуже-то зручно, тому її ділять і один марш від іншого відокремлюють промов-жуточной майданчиком. Має значення і ухил, тобто крутизна сходів. Найбільш переважно її робити близько 1:2, Незрозуміло? Зараз пояс-ним. Такий ухил виходить при висо-ті щабля (східця) 15 см і ши-рини (проступи) 30 см.

Сходів у житловому будинку. Як зробити міжповерхову сходи, Новобудова.

Однак сходи з нормальним укло-ном займає досить багато місця. Якщо ж дещо поступитися удобс-твом, то можна збільшити нахил до 1:1 (тобто до 45°) і, тим самим скоротити займану площу. Але при цьому необхідно чітко витримати відношення висоти сходинки до її ширині (рис. 64). Тут керуються таким правилом: їх сума повинна дорівнювати приблизно 45 див. Припустимо, висота сходинки 20 см, тоді її ширина буде не менше 25 см (при ухилі в 45° подступенок і проступь рівні 22,5 см).

Тепер розглянемо основні схеми сходів: одномаршеві і двохмаршеві. Для економії площі замість проміжних майданчиків можна сде-зробити забіжні щаблі (у них прос-тупі мають нормальну ширину тільки посередині, внутрішній край їх — вже, а зовнішній — ширше).

Сходи, що складаються з одних забіжних ступенів, називаються винто-вимі. Їх, як правило, роблять метал-лическими. І хоча вони займають міні-мум місця, але вкрай незручні в поль-танні, а тому частіше грають роль яких допоміжних, або декоратив-вих.

Внутриквартиртирные сходи оби-чно дерев’яні. Для їх пристрою можете скористатися однією з двох конструкцій — на тятивах або на косоурах.

Сходів у житловому будинку. Як зробити міжповерхову сходи, Новобудова.

В конструкції з тятивами (рис. 65) сходинки знаходяться між двома дошка-мі товщиною 60-80 мм, які внизу спираються на підлогу, а вгорі — про-межуточную майданчик. Проступи або врізають в тятиви, або кріплять за допомогою брусків квадратного перерізу або металевих кутників. Товщина дощок проступи 25-30 мм. Подсту-пінки роблять з тонких дощок, ДСП або ДВП. Проміжна площадка спирається на стійки з брусів 100Х X 100 мм (втім, бруски можна прибити до стіни).

Сходів у житловому будинку. Як зробити міжповерхову сходи, Новобудова.

Сходи на косоурах (рис. 66 ) де-гавкають так. Спочатку на косоури кріплять «кобилки» трикутної форми, а потім на них встановлюють проступи. Товщина дошки-косоура і проступей та ж, що і в конструкції з ті-тивами.

Марші сходів повинні мати ши-рину не менше 90 см в чистоті, тобто від стіни до огорожі. Висо-та огорожі дорівнює 1 м. Воно мо-може бути повністю дерев’яним (стійки з брусів, перила з-сік) або з металевими стій-ками, які кріплять збоку ступі-нею.

Якщо кімната на другому поверсі теп-гавкоту, то сходи влаштовують в будинку, розташовуючи її в передпокої або держ-тіною. Якщо мансарда річна, неопалювана, сходи можна винести на веранду або навіть на вулицю (але в цьому випадку треба подбати про захист-ті дерев’яних конструкцій від дощу)

Також ви можете прочитати