Сходів, виготовлення сходів, деревяні сходи

31.07.2015

виготовлення сходів, дерев’яні сходи

Ми займаємося виготовленням сходів. Ми виробляємо дерев’яні сходи, гвинтові сходи, металеві сходи, маршові а так само сходові огородження.

Види сходів залежать від розмірів будинку, його окремих приміщень, а також від їх призначення. В залежності від розмірів і планування приміщення сходи можуть бути одне — або двохмаршеві.

Маршем називається безперервний ряд ступенів. Якщо у марші більше 10 сходинок, то підніматися по таких сходах не дуже зручно, тому марш ділять на дві частини і відокремлюють їх один від одного проміжним майданчиком. Сходи умовно можна розділити на прямі (рис. 1 варіанти 1 і 2) і поворотні. Самими простими сходами є сходи з прямолінійними маршами. Такі сходи легкі у виготовленні, міцні і зручні в експлуатації.

Двохмаршові сходи найбільш доцільно виготовляти з правостороннім маршами, а число ступенів — однаковими.

Права сходи — це сходи, у якій підйом відбувається за годинниковою стрілкою. Якщо ж рух по сходах відбувається проти годинникової стрілки, то такі сходи називаються лівими. При проектуванні двох-маршових сходів слід враховувати, що висота між двома маршами або між маршем і стелею не повинна бути менше 2 м. Це робиться для того, щоб доросла людина мав вільний прохід. Ширина маршу повинна бути не менше 600 мм, висота поручнів не менше 900 мм (висотою поручня вважається відстань по вертикалі від проступи до верху поручня).

Двохмаршові сходи можуть бути прямі і поворотні. В залежності від кута повороту сходів можуть підрозділятися на напівперевертня, четвертьоборотние і кругові.

Перевага поворотних сходів полягає в тому, що при одній і тій же висоті ступенів вони займають меншу площу в приміщенні ніж прямі. Однак поворотні сходи порівняно з прямими не так безпечні та зручні, особливо для людей похилого віку і дітей. Крім того, за ним незручно носити меблі та інші важкі великогабаритні речі.

Двохмаршові сходи, у яких перший марш веде до майданчика, а над майданчиком споруджуються два маршу в протилежному напрямку, називаються звичайними.

Якщо у сходах більше 2-х маршів, то такі сходи називаються многомаршевимі.

Для більшої економії місця іноді проміжні майданчики замінюють забіжними ступенями (рис. 1, варіант 3). Забіжними ступенями називаються такі ступені, у яких нормальна ширина щаблі дотримується тільки в середній частині. Внутрішній край сходинки виконується вже, а зовнішній — ширше.

При виготовленні криволінійних сходів ширина проступи на вузькому кінці не повинна бути менше 10 див. Слід враховувати, що на сходах з забіжними ступенями нога не відчуває достатньої опори, тому вони застосовуються рідше.

Сходи, що складається з одних забіжних ступенів, називається гвинтовий (рис. 3, варіант б). Такі сходи найчастіше виготовляються з металу або з дерева. Хоча гвинтові сходи і займають мінімум місця, вони вкрай незручні в експлуатації і тому застосовуються рідше прямолінійних. Часто гвинтові сходи виконують роль допоміжних (на допомогу основний сходах). До того ж, такі сходи складні у виготовленні.

Сходів, виготовлення сходів, деревяні сходи

Короткий опис статті: виготовлення сходів

Джерело: Сходів, виготовлення сходів, дерев’яні сходи

Також ви можете прочитати