Світлодіодне підсвічування сходів всі особливості монтажу Відео

20.02.2017

Необхідні інструменти та матеріали
1 Варіанти підсвічування – різноманітність кольору і світла

В темному приміщенні користуватися домашньою сходами буває досить важко. Щоб піднятися або спуститися, доводиться включати головне освітлення, що, звичайно ж, незручно. У наші дні цю проблему можна вважати вирішеною. Сучасні технічні розробки дозволяють монтувати підсвічування сходинок. За рахунок цього вся конструкція добре видно навіть в абсолютній темряві.

Підсвічування сходів в будинку може виконуватися за допомогою:

Світлодіодне підсвічування сходів всі особливості монтажу Відео

Освітлювальні прилади по краях сходів

Рекомендуємо ознайомитися

Важливий момент. Потік світла завжди необхідно розташовувати і направляти так, щоб форма сходових ступенів не спотворювалася. На них неприпустимо утворення тіні, так як в даному випадку процес пересування по сходах стає небезпечним. Крім того, підсвічування не повинна зліпити очі. Вона зобов’язана добре освітлювати весь сходовий марш, забезпечуючи рівномірний розподіл за нього світлового потоку.

Якщо ви плануєте своїми руками висвітлити сходи в будинку, зверніть увагу на наступні поради професіоналів:

  1. Розсіяне світло ідеальний для протяжних маршів. А ось точкові прилади краще використовувати для освітлення невеликих по довжині конструкцій.
  2. Підсвічування гвинтових сходів повинна виконуватися так, щоб вам було добре видно всі її ступені.
  3. На одномаршові сходові конструкції зазвичай встановлюють автоматичне підсвічування, яка висвітлює верхню і нижню частини сходів.
  4. Вибираючи тип освітлювального приладу, враховуйте яскравість основного освітлення в будинку і його загальну потужність.
  5. Сталеві сходи на другий поверх житла рекомендується висвітлювати яскравим білим світлом (особливо, коли конструкція має велику довжину). Він стане відбиватися від металу, створюючи красивий декоративний ефект. А ось сходові споруди з деревини краще підсвічувати жовтими тонами. Такий світ підкреслить теплий природний відтінок дерева.

Своїми руками простіше всього зробити підсвічування за допомогою світлодіодної стрічки. Вона легка і економічна в монтажі. Встановити її на сходи і підключити до джерела живлення зовсім нескладно.

2 Світлодіодний варіант – яка схема підійде вам?

Освітлення сходів світлодіодами може проводитися за двома основними варіантами. Перша схема – максимально проста. Для її реалізації необхідно змонтувати світлодіоди на бічних частинах сходової конструкції або під звісами її ступенів. Включення освітлення здійснюється кнопкою, яку розміщують на стіні.

З настанням темряви вам потрібно увімкнути освітлення, виконане світлодіодною стрічкою. Воно буде горіти всю ніч. Вранці потрібно ще раз натиснути на кнопку, щоб вимкнути освітлення. Така підсвічування встановлюється досить швидко. Її монтаж здатний виконати будь-який домашній умілець. А при бажанні схема освітлення може бути вдосконалена. Наприклад, є можливість змонтувати в освітлювальний контур звичайне реле часу. Тоді підсвічування буде включатися і відключатися самостійно в чітко визначений час. У цьому випадку електроенергії витрачається менше, що заощаджує сімейний бюджет.

Світлодіодне підсвічування сходів всі особливості монтажу Відео

Підсвічування сходів світлодіодною стрічкою

Друга схема – інтелектуальна, ще більш економна з точки зору витрати електрики. Але не кожна людина може реалізувати її своїми руками. Інтелектуальна система функціонує за рахунок взаємозв’язку спеціального контролера і сенсорних датчиків. Останні ставлять навпроти нижньої і верхньої сходинки. Як тільки людина проходить між датчиками, вони автоматично відсилають на контролер сигнал, який активує освітлення. При такій схемі підсвічування світлодіодною стрічкою електрики витрачається набагато менше. Адже світло горить всю ніч, а виключно тоді, коли людина піднімається або спускається по сходах.

Інтелектуальну систему при наявності бажання і деяких електротехнічних навичок нескладно модифікувати. Ви можете встановити на кожну із ступенів окремі датчики. Тоді світло буде включатися на сходах по мірі просування людини по ній. Також можна використовувати різні за кольором світлодіоди, надаючи сходової конструкції особливий шик.

3 Що потрібно для підсвічування сходів – закуповуємо матеріали

Перш за все, потрібно запастися якісної світлодіодною стрічкою. Вона виготовляється з гнучкого полімеру у вигляді тонких смужок. На них кріпляться резистори і світлодіодні елементи (через певні проміжки). Між собою зазначені електротехнічні деталі з’єднуються струмопровідної тонкою підкладкою.

найяскравішими вважаються стрічки зі світлодіодами, що мають маркування SMD 5050. Вони, до речі, ідеальні для випадків, коли ви хочете виконати різнокольорову підсвітку сходів. Менший рівень освітленості забезпечують елементи SMD 3528. Втім, дозволяється використовувати й інші види стрічок. Все залежить від вашого бажання.

Основним компонентом інтелектуальної схеми освітлення є контролер – спеціальне програмований пристрій. Саме воно управляє функціонуванням світлодіодних стрічок (включає і відключає їх по мірі необхідності). Професіонали радять купувати контролери Arduino (вони випускаються в різних модифікаціях) або їх аналоги.

Світлодіодне підсвічування сходів всі особливості монтажу Відео

Також вам знадобляться такі елементи:

  • Драйвера світлодіодів – особлива мікросхема, що підключається до виходів програмованого пристрою.
  • Плата для контролера. Для деяких моделей програмованих пристроїв вона не потрібна.
  • Сенсорні датчики – інфрачервоні або ультразвукові.
  • Блок живлення на 12 Ст.
  • Дроти 4х0,12 для підключення сенсорних сигналізаторів і 2х0,12 для приєднання світлодіодів.

Якщо ви не хочете, щоб підсвічування включалася вдень, необхідно буде придбати ще й фотоелемент. Він істотно збільшить час експлуатації всієї системи і допоможе вам заощадити на рахунках за електрику.

Зверніть увагу! Вибираючи світлодіодну стрічку, цікавтеся, скільки освітлювальних елементів на кожен метр довжини вона має. Комфортна підсвічування забезпечується виробами з 60-120 діодами на метр. Моделі з меншою кількістю освітлювальних елементів краще не використовувати.

Короткий опис статті: підсвічування сходів Правила і схеми встановлення світлодіодного підсвічування сходів в приватному будинку, поради фахівців, відео монтажу світлодіодних стрічок та інших елементів своїми руками.

Джерело: Світлодіодне підсвічування сходів – всі особливості монтажу + Відео

Також ви можете прочитати