Табурет-сходи своїми руками, Легко і Просто

20.02.2017

Табурет-сходи своїми руками

on: Травень 19, 2015

Щоб виготовити таку ??корисну в господарстві річ, як табурет-сходи своїми руками, вам знадобляться креслення, відповідні матеріали і терпіння.

насправді це дуже проста конструкція, але при цьому вона здатна замінити громіздку сходи.

Особливості конструкції

Особливість такого варіанту табурета полягає в тому, що він поєднує в собі відразу два предмети: звичайний елемент меблів для сидіння і невелику сходи-драбину. Безумовно, це є величезною перевагою цього виробу. Особливо вона стане в нагоді в господарстві, коли потрібно дістатися до верхніх полиць в шафах або протерти меблі зверху, замінити лампочку або повісити штори.

У чому ж суть такого табурета? Справа в тому, що до його ніжок прироблені ступені, таким чином звичайного табурета виходить мініатюрна і досить компактна сходи. Такий стілець може бути:

• Стаціонарним;

• Складним;

• Трансформером.

Перший варіант являє собою високий табурет з похилими ніжками і додатковими поперечними планками, кожна з яких — це сходинка. Складаний варіант більш зручний у користуванні, так як при необхідності його можна дістати і розкласти, а після скласти і поставити в комору, щоб він не займав місце. Трансформер являє собою стілець, який одним рухом перетворюється в повноцінну домашню сходи з опорою на спинку.

інструменти та матеріали

Для того щоб виготовити такий диво-табурет вам перш за все знадобляться дошки. Можна використовувати додатково фанеру, вона дуже міцна, а тому відмінно впоратися зі своєю роллю.

Щоб сходи витримала навантаження необхідно використовувати міцні породи дерева. Звична сосна може з часом розсохнутися і потріскатися.

Для виконання робіт вам можуть знадобитися наступні інструменти:

• Електролобзик;

• Дриль;

• Шліфувальна машинка;

Простий варіант

найпростіший варіант — стаціонарний табурет-сходи. Щоб зробити його своїми руками вам знадобиться мінімальний набір елементів. Суть конструкції полягає в тому, щоб додати до звичайного варіанту меблів кілька додаткових деталей таким чином, щоб в результаті вийшла міцна і цілком стійка сходи. І хоча її висота буде порівняно невеликою, вона напевно не раз стане в нагоді вам у господарстві.

Для початку підготуйте всі елементи конструкції, вам знадобляться:

• Ніжки: дві довгі і дві короткі;

• Поперечні перекладини;

• Дошки для сидіння;

• Дошки для ступенів;

• Болти для кріплення або цвяхи.

Відміряйте довжину ніжок вони повинні розташовуватися таким чином, щоб короткі деталі упиралися в підлогу перпендикулярно поверхні, а подовжені встановлювалися з нахилом в 70-80 градусів при рівній основі.

Довгі ніжки з’єднайте між собою трьома планками, які виконують роль ступенів. Кожна сходинка кріпиться до поглиблення і проклеюється столярним клеєм, а для більшої надійності можна сколотити деталі цвяхами.

Після цього потрібно з’єднати короткі ніжки поперечними планками. Робиться це наступним чином: з однієї знизу і зверху, а третя кріпиться по діагоналі, щоб утворився квадрат. Для фіксації конструкції з кожного боку з’єднуються по діагоналі довга і коротка ніжки. Зверху прикріплюється сидіння на дві опорні поперечні планки.

Якщо для кріплення поперечних, діагональних планок використовувати не цвяхи, а болти і шарніри, вийде складаний варіант.

Відкидний стілець-трансформер

Складаний табурет з функціями сходів — це ще не межа. Набагато цікавіше виглядає відкидний стілець-трансформер. Він виготовляється з фігурних дощок і містить цілісні елементи, які в домашніх умовах зможе виконати далеко не кожен зважаючи на відсутність спеціального інструменту.

Щоб зі стільця зі спинкою вийшла сходи, його потрібно перевернути. Це рух можливо завдяки установці петель на місце з’єднання двох частин сидіння. У звичайному положенні розташовуються посередині прилеглі один до одного дошки, так би мовити, третя ніжка. Якщо ж розкласти його, сидіння складається навпіл. Тепер це сходинка, а спинка служить опорою для чотирирівневої сходи.

Короткий опис статті: сходи своїми руками Щоб виготовити таку ??корисну в господарстві річ, як табурет-сходи своїми руками, вам знадобляться креслення, відповідні матеріали і терпіння. табурет-сходи, своїми руками, стілець-трансформер, Особливості конструкції, відео

Джерело: Табурет-сходи своїми руками — Легко і Просто

Також ви можете прочитати