Типи сходів. Деревяні сходи. Майстер-Алекс Малоярославець

29.07.2015

Типи сходів

Навряд чи господареві будинку так уже й важливо знати, до якого з типів сходів СХОДИ його будинку. Тим не менш, уявлення про те, які ТИПИ СХОДІВ існують і як виглядають на схемах дерев’яні сходи різних видів, допоможе правильно зорієнтуватися і приймати усвідомлені рішення, пов’язані з облаштуванням будинку. відноситься

При визначенні типів сходів і складанні схеми сходів будемо виходити з типів сходів по функціональності, призначенням, відносному положенню, способу функціонування, конструкції, компонуванні та матеріалу несучих деталей.

будинкові сходи можуть бути стаціонарними (тобто закріпленими на несучих конструкціях будинку або на прилеглій безпосередньо до нього зовнішньої території як мінімум у двох місцях). До цього типу сходів відноситься більшість звичних для нашого поняття конструкцій. Протиставлені стаціонарного типу сходівтрансформовані сходи (тобто закріплені на несучих конструкціях будинку в одному місці — як правило, у своїй верхній частині), до яких відносяться висувні, складні, телескопічні та ескалатори ;

тільки будинкові сходи поділяються на стаціонарні та вхідні типи сходів;

тільки стаціонарні сходи поділяються за конструкцією одномаршові, двохмаршові і багатомаршеві види сходів, а також за способом компонування — на прямі і поворотні;

одномаршові, двохмаршові і багатомаршеві типи сходів можуть бути як прямими, так і поворотними.

Це легко помітити на кресленнях — кожна схема сходи показує її зовнішній вигляд і функціональні особливості. До наступної деталізації ТИПІВ СХОДІВ слід поставитися уважніше, т. к. поняття і терміни, застосовані в ній, необхідні для орієнтування в типах сходів, які використовуються в сучасних будівлях.

Стаціонарні будинкові сходи поділяються за конструкцією одномаршові, двохмаршові і багатомаршеві .

Марш — це похила частина сходи, по якій проводиться підйом або спуск на певній ділянці міжповерхового або іншого міжрівневого простору.

Кількість маршів для конструктивної характеристики междуэтажной сходів визначається, таким чином, тільки в межах між двома сусідніми поверхами;

для вхідних сходів — в межах між двома рівнями, які ця драбина з’єднує (наприклад, між рівнем землі і рівнем першого поверху будівлі). Розділовими конструктивними елементами між маршами служать сходові майданчики, розташовані горизонтально на початку або (та) в кінці маршу і службовці для входу на марш або виходу з нього. Сходові майданчики, розташовані в рівні поверху, називаються поверховими. а розташовані між поверхами — проміжними .

Поверхові сходові майданчики потрібні лише в тих випадках, коли СХОДИ розташований у сходовій клітці, тобто в замкнутому просторі, обмеженому примикають до сходів стінами, службовцями для неї опорами та зовнішніми огородженнями. Поверхові майданчики служать для входу на сходи або виходу з неї перед входом на поверх.

Сходові клітки влаштовуються в багатоповерхових і багатоквартирних будинках. В індивідуальних житлових будинках сходові клітини також можливі, але звичайно з міркувань зручності та економії сходів у таких будинках споруджуються в межах житлових приміщень.

Проміжні сходові майданчики необхідні для зручності ходьби по будь-яким видам сходів з великою кількістю ступенів (більше 15-18) і особливо — для зручності ходьби по поворотним сходах, в яких проміжні майданчики влаштовуються в місцях її повороту.

Поворотні міжповерхові і вхідні сходи підрозділяються на наступні типи сходів:

— четвертьоборотние (т. е. з кутом повороту 90 °); — напівперевертня (з кутом повороту на 180°)

Двохмаршові напівперевертня види сходів називаються також сходами з перехресними маршами, або «ножицями». Ці сходи діляться на сходи з першим середнім маршем, або сходи з парадним середнім маршем, і на сходи з другим середнім маршем.

В залежності від напрямку руху при підйомі розрізняють ПОВОРОТНІ (праві, ліві і двосторонні).

Одномаршові поворотні типи сходів у порівнянні з двох — і многомаршевимі прямими і поворотними мають суттєві відмінності в конструкції маршу, пов’язані з необхідністю криволінійного повороту в одному або декількох місцях його. По-перше, ці відмінності стосуються необхідності влаштування у таких місцях ступенів трапецієподібної форми (так званих забіжних ступенів), по-друге — необхідність у деяких випадках пристрою в цих місцях криволінійних опорних балок. Тому одномаршові поворотні види сходів називають ще і сходами з забіжними ступенями. розрізняючи їх за положенням забіжних ступенів щодо торцевих кордонів маршу.

І ще одна відмінність, що стосується положення міжповерхових сходів в обсязі будівлі. Типи сходів, що знаходяться в закритих сходових клітках, називають закритими; двох — і багатомаршеві сходи, що знаходяться між трьох стін або примикають однією стороною до стін житлового приміщення, називають напівзакритими, а сходи, що не спираються бічними сторонами маршів на стіни і віддалені цими сторонами від стін більш, ніж на 0,5 м, називають відкритими. Існують також трансформовані типи сходів.

ТАКИМ ЧИНОМ, В ЗАДЕЖНОСТІ ВІД КОНСТРУКЦІЇ ВАШОГО БУДИНКУ І ВІД ВАШИХ ЕКСКЛЮЗИВНИХ БАЖАНЬ, МИ ЗМОЖЕМО ВСТАНОВИТИ САМЕ ТУ ДРАБИНУ, ЯКА ВАМ БУДЕ ІДЕАЛЬНО ПІДХОДИТИ!

Чекаємо Ваших ЗАМОВЛЕНЬ!

Короткий опис статті: сходи Майстер-Алекс пропонує Вам виготовлення і монтаж сходів з будь-яких порід дерева Виготовлення і монтаж сходів з будь-яких порід дерева Майстер-Алекс Малоярославець

Джерело: Типи сходів. Дерев’яні сходи. Майстер-Алекс Малоярославець

Також ви можете прочитати