Вхід в підвал з вулиці

20.02.2017

Вхід в підвал з вулиці

Вхід в опалювальний і експлуатований підвал повинен знаходитися — всередині будинку. Але коли підвальне приміщення використовується тільки в якості комори (наприклад, для зберігання літнього садового інвентаря), підвал, як правило, не опалюють. Вхідний люк в нього, розміщений в підлозі, закривається кришкою. При цьому спуск в підвал здійснюється по дуже крутий і вузькій драбині-стрем’янці, а відкрита кришка створює незручність в приміщенні, займаючи місце. До того ж вона є причиною втрати великої кількості тепла.

Більш зручним рішенням, ніж люк у перекритті, є вхід у підвал, розташований поза будинку, особливо якщо він рідко використовується. До нього повинна вести зручна доріжка з покриттям. Відсутність безпосереднього зв’язку холодного підвалу і опалюваних приміщень будинку запобігає втрати тепла в цьому місці.

Дверний отвір в зовнішній стіні підвалу повинен бути правильно спланований, що передбачається ще на етапі розробки проекту. Якщо отвір виконується в уже існуючій стіні, рішення про вид і спосіб влаштування перемички над ним бере інженер-конструктор, а робота по влаштуванню такого отвору виконується строго за його рекомендаціями.

Вхід у підвал з вулиці

Зовнішня сходи входу в підвал завжди ширше і довше, ніж люк в будинку, тому користуватися нею значно зручніше. Сходи закриває кришка. Довжина сходів залежить від рівня положення перекриття підвалу над поверхнею землі або рівня підлоги підвалу, заглибленого в грунт. Чим вище піднято перший поверх будинку над землею, тим менше сходинок буде мати сходи, значить, вона займе менше місця. Стіни, що огороджують сходи спуску в підвал, краще виконати з фундаментних бетонних блоків великого або малого розміру, або монолітного бетону.

Між зовнішньою стіною підвалу і торцями стін драбини залишають зазор для деформаційного шва, який заповнюють еластичним матеріалом. На поверхню цих стін з боку грунту наносять гідроізоляцію, їх можна навіть утеплити екструдованим пінополістиролом або полістеролом товщиною кілька сантиметрів. Верхній обріз стін роблять з ухилом убік від будинку. Вище рівня землі в одній з цих стін необхідно залишити отвір для вентиляційного продуху, закрите ґратами. Це забезпечить приплив свіжого повітря в простір над сходами і випаровування вологи, що виключить появу надмірної вогкості в просторі сходи і його надмірне нагрівання влітку.

Сходи може бути дерев’яною або сталевий, її ступені кріплять до балок-косоурам. Але бетонна -значно надійніше. Верхня ступінь бетонних сходів повинна виступати над грунтом і бути посилена арматурою, так як вона є опорою кришки, що закриває вхід в підвал. Верхній обріз стін драбини входу в підвал обробляють карнизної планкою. Матеріал кришки повинен бути стійкий до впливу атмосферних факторів. Тому кришка повинна бути металевою або виготовленої з полімерних матеріалів. Її також можна зробити дерев’яної. Але в останньому варіанті її необхідно обшити руберойдом, бітумним гонтом, сталевим листом або іншим водостійким матеріалом.

Примикання кришки до верхнього обрізу стін необхідно виконати досить щільним, це допоможуть забезпечити прокладки у вигляді спеціальних шнурів або стрічок з пружних матеріалів. Під них воді складніше просочитися. Кришка може виступати за межі стін, щоб її краї нависали як карниз, тоді щільне прилягання кришки до зрізу стін необов’язково. Крім зовнішньої кришки, над сходами потрібні ще двері власне входу в підвал, завдяки яким в приміщенні підвалу буде тепліше і не так сиро. Двері можна оснастити надійним замком, який захистить від крадіжок.

В країнах Західної Європи для сходів зовнішнього входу в підвал виробляють кришки з коробкою, що має необхідний ухил по своєму верхньому зрізу. Цю кришку залишається тільки змонтувати на опорні стіни. Така система забезпечує зручну експлуатацію, так як має герметичні манжети (фартухи) і пристрої, що утримують полот на кришки у відкритому стані.

Полотна кришки комплектуються замком. Поверхня таких кришок робиться з полімерного матеріалу, і вони не вимагають іншої обробки.

Короткий опис статті: як зробити сходи в будинку Вхід в опалювальний і експлуатований підвал повинен знаходитися — всередині будинку. Але коли підвальне приміщення використовується тільки в якості комори (напр

Джерело: Вхід в підвал з вулиці

Також ви можете прочитати