Виготовлення деревяних, металевих сходів для будинку . Технологія виготовлення сходів з сосни (фото) .

14.09.2015

Виготовлення дерев’яних і металевих сходів — сучасна технологія

Виготовлення будь-яких сходів для будинку починається з виміру габаритів і розрахунків вільного місця для їх установки. При цьому необхідно врахувати розташування інших елементів інтер’єру і безпека споруджуваного вироби. Також слід розглянути можливість розширення або звуження наявних отворів для максимальної зручності.

Наступним етапом є проектування, перед яким потрібно визначитися з типом бажаної моделі. Найбільш поширеними є маршові, гвинтові і прості прямі сходи. Технологія виготовлення сходів також багато в чому залежить від використовуваних матеріалів — дерева, металу або їх комбінації. Кожен з варіантів має своїми конструкційними і декоративними особливостями, які повинні бути прийняті до уваги замовником.

Виготовлення дерев’яних сходів

Такий тип виробів володіє високими естетичними властивостями за рахунок приємного і теплого зовнішнього вигляду цього матеріалу. Виготовлення дерев’яних сходів за розумною ціною може здійснюватися з дерева різних порід з хорошими показниками міцності. Серед них — бук, модрина, ясен, дуб. Останній варіант є найбільш переважним так як значно перевершує інші за експлуатаційними характеристиками. Виготовлення сходів з сосни відрізняється низькими цінами, але не рекомендується, так як такий матеріал не володіє належним рівнем стійкості до механічних впливів.

У цілому, даний процес включає в себе наступні етапи:

    Виготовлення подступенков, тятиви, опорних стовпів і ступенів включає в себе підготовку та сушіння деревини до певного рівня вологості. Потім відбувається їх фрагмент, зрощення і склеювання заготовок по довжині. Потім здійснюється профілювання заготовок, вибірка пазів в тятиві, отворів в сходинках і шліфування деталей, в тому числі для нанесення лаку і фарби. Перила виготовляються шляхом торцювання і розкрою заготовок та їх подальшого профілювання на фрезерному верстаті. Виготовлення балясин включає в себе підготовку заготовок, їх токарну обробку і фрезерування. На останньому етапі здійснюється фарбування окремих елементів сходів, їх просочення захисними складами, шпаклівка і нанесення лаку для захисту від впливів зовнішнього середовища і пошкоджень.

Виготовлення металевих сходів

Головною перевагою конструкцій з металу є їх довговічність і висока міцність. Крім того, застосування кованих елементів і різноманітних форм дозволяє домогтися їх високих декоративних якостей. Завдяки цьому такі вироби можуть встановлюватися як на вулиці, так і всередині елітних котеджів.

Металевий сходи виготовляються з готових елементів — труб, профілів, кутків, балок та інших. Скріплення окремих їх елементів здійснюється зварюванням або за допомогою болтів і заклепок. В якості матеріалу використовуються чавун і сталь, які можуть піддаватися гальванічній обробці.

Монтаж сходів

Установка сходів є однією з найбільш відповідальних стадій, яка повинна виконуватися найбільш акуратно. При її виконання необхідно врахувати особливості будівлі та можливості зміни планування в майбутньому. Від якісного виконання монтажу залежить термін служби і надійність будь сходів незалежно від типу її конструкції.

Короткий опис статті: виготовлення дерев’яних сходів Технологія виготовлення сходів технологія виготовлення сходів, виготовлення сходів з дерева для дому

Джерело: Post Views: 184

Також ви можете прочитати