Виготовлення простий сходів своїми руками . Всі сходи

23.09.2015

Виготовлення простий сходів своїми руками

Виготовлення сходів своїми руками — з технічної точки зору не складний процес. Однак труднощі виникають з вибором матеріалу та розрахунку основних параметрів конструкції. Тому зупинимося на цих моментах докладно.

І почнемо з того, який матеріал потрібен для виготовлення простої сходи з дерева .

Вибір матеріалу

При покупці деревини звернути свій погляд потрібно на наступні аспекти:

  • наявність сертифіката якості;
  • вологість матеріалу, яка повинна становити 8-12%;
  • різного роду дефекти, яких бути не повинно.

Також вибирати їх слід, орієнтуючись на такі розміри:

Треба придбати таку деревину, щоб в процесі заготівлі окремі елементи отримали цілісну структуру, а не були зібрані з окремих частин. В іншому випадку, це знизить міцність всієї конструкції. Якщо є можливість, то краще придбати вже оброблений матеріал, щоб заощадити сили і час на виготовлення сходів своїми руками.

Виготовлення простий сходів своїми руками . Всі сходи

Що стосується порід дерева, то слід покладатися на свої уподобання. Якщо для вас головне надійність, то перевагу краще віддати такій деревині як:

Не варто при виготовленні використовувати дерева м’яких порід.

Заготівля деревини

Заготовки повинні бути трохи більше тих розмірів, які вийшли при розрахунках. Такий варіант дозволить вам підігнати елементи один під одного, у випадку, якщо розрахунки були не зовсім точні. Крім цього, якщо деревина була не до кінця просушена, то після повного висихання утворюються тріщини на краях.

Так як розміри окремих елементів більше задуманих, можна спиляти тріснуті краю. На користь збільшення розмірів заготовок говорить і той факт, що у вас з’явиться можливість зробити кріплення більш якісним. Наприклад, якщо в тому місці, куди ви зібралися увігнати шуруп, попався сучок, то не маючи запасу, вам доведеться вганяти його туди. А це не так легко, та ще й негативно впливає на міцність. Але при цьому не слід забувати про те, що розміри всіх сходинок повинні бути однаковими. Це стосується і подступенков. Якщо не дотримуватися цих вимог, то, як мінімум, ви отримаєте перекошену сходи. як максимум — травму при спітканні.

Інструменти для виготовлення сходів своїми руками

Не зайвим буде обзавестися спеціальними теслярськими верстатами. Наприклад, для поперечного розпилювання згодиться настільна торцева дискова пила. Вибирати її потрібно, виходячи з таких показників:

  • висота піленія;
  • ширина піленія.

Для виготовлення сходів підійде пила з висотою пиляння – 9 см. і шириною – 30 див. Якщо немає можливості придбати настільну пилку, можна скористатися ручною дисковою пилкою з напрямними шинами.

Для заготівлі ступенів, тятиви. для виконання надрізів шипового з’єднання слід користуватися пилкою, яка має дрібні зуби. Бажано, щоб відстань між ними було не більше 2-3 мм. Ідеальний варіант – лучкова пила.

Для кріплень використовуємо шуруповерт та шурупи, молоток і цвяхи. Для з’єднання деяких елементів буде потрібно клей. Можна скористатися столярним або ПВА.

Як визначити розміри сходів

Розрахунки необхідні для того, щоб готова конструкція була зручна при користуванні і відповідала всім вимогам безпеки. Це і викликає більше ускладнень. Адже для того, щоб зробити сходи, яка буде мати оптимальний кут нахилу, ширини отвору, висоту і кількість сходинок, доведеться неабияк поламати голову. Ускладнюється все тим, що висота сходинок безпосередньо залежить від її крутизни, їх кількість впливає на довжину сходів і т. д. тобто, всі параметри взаємопов’язані один з одним.

слід Починати з визначення місця і простору, яке ви готові виділити для сходів. Потім визначаємо висоту конструкції. Тут все просто, вимірюємо відстань від підлоги або землі до того місця, де сходи буде закінчуватися. Сходовий марш або відстань між поручнями також залежить від площі, яку ви готові виділити. Згідно стандартам, ця відстань повинна становити не менше 900 мм

Тепер можна розрахувати крутизну сходів, показники якої впливають ширина і висота щаблів. Головне, щоб крутизна не перевищувала 40 градусів, інакше вам буде дуже важко підніматися, і дуже незручно спускатися. При спуску з крутих сходів існує небезпека того, що ви втратите рівновагу і завалитесь вперед, тому спускатися краще спиною.

Вибираючи розміри ступенів, слід орієнтуватися на середній крок людини. Подвоєна висота в сумі з шириною ступені повинна становити 57-64 див. Наприклад, якщо ви вирішили, що ширина східців буде становити 25 см, то висота її повинна бути від 16 до 20 см.

Правда, в реальних умовах такого результату не завжди можна досягти через те, що не дозволяє площа приміщення. Але потрібно намагатися не занадто далеко йти від цих показників.

Короткий опис статті: виготовлення сходів Виготовлення сходів своїми руками — з технічної точки зору не складний процес. Однак труднощі виникають з вибором матеріалу і розрахунком основних пар

Джерело: Виготовлення простий сходів своїми руками | Всі сходи

Також ви можете прочитати