Виготовлення сходів своїми руками

26.07.2015

Виготовлення сходів своїми руками

Виготовлення сходів своїми руками
Сходи є незамінним помічником кожного господаря. Вона виконує безліч функцій в домашньому господарстві. Для безпечного та ефективного її використання, сходи повинна володіти хорошими експлуатаційними якостями. Для цього не обов’язково її купувати, виготовити даний предмет побуту можна і власноруч.

Самостійне виготовлення сходів вимагає елементарних знань в плотницком справі та вміння користуватися необхідними при цьому інструментами. Значно полегшить і прискорить Вашу роботу наявність більш безпечного електричного інструменту.

Перше і одне з основних завдань для виготовлення якісної сходи – це проведення точних вимірів і розрахунків сходової конструкції. Від цього залежить стійкість сходів і як наслідок безпеку людей нею користуються.

Для традиційної конструкції сходів характерно наявність ступенів, підсходинки і тятиви. Тятива – основа сходів, вона являє собою несучу дошку, яка є базою для інших її елементів. Як правило, вона розташовується на відстані 40 см. від центру сходів. І чим ширше сходи – тим вона стійкіше і надійніше.

Підсходинки захищають тятиву від згубного впливу негоди. Вони розташовуються безпосередньо під виступом щаблі. Сходи, у конструкції яких відсутні підсходинки, прослужать набагато менше.

Першим ділом при виготовленні сходів слід зайнятися розрахунком її висоти і ширини. Для визначення необхідної кількості ступенів слід пам’ятати, що підйом ноги людини в середньому становить 7,7 дюйма (близько 20 див). Розділивши потрібну висоту сходів на це число, отримаєте необхідну кількість східців.

Слід заздалегідь продумати спосіб кріплення сходинок до тятиві сходів. Як правило, вони кріпляться таким чином, що остання сходинка стає поверхнею основи. Далі виготовте лекало, вдавшись до допомоги косинця, яке Ви будете використовувати для виготовлення сходів. Зробивши необхідну кількість ступенів, перевірте їх рівність і при необхідності підрівняйте за допомогою рубанка. Потім прикріпіть їх до балок (тятиві).

Монтувати підсходинки до сходами можна за допомогою оздоблювальних болтів. Збирати сходи слід знизу вгору. Для створення більш безпечної сходи, обладнайте її поручнями. Для цього слід монтувати стовпи для їх підтримки на тятиві ще до встановлення ступенів.

Короткий опис статті: виготовлення сходів Виготовлення сходів своїми руками. Як самостійно зробити такий потрібний елемент побуту? сходи своїми руками

Джерело: Виготовлення сходів своїми руками

Також ви можете прочитати