Виготовлення сходів у зрубі

19.08.2015

Монтаж сходів у зрубах (частина 2)

Без чого не може обійтися жоден майстер, зважився на установку сходів: на початку і наприкінці кожного маршу повинні бути підпори (але тільки, якщо сама сходи гвинтові), між всім перерахованим знаходиться поручень, а вже під ним стовпчики (балясини 1-2 на щабель), ну і власне самі щаблі.

У випадку, якщо вся конструкція цілком і повністю складається з дерева. то виникає потреба в тятиві.

Так от, тятива, це ні що інше, як частина сходів є основою для кріплення ступенів за рахунок їх врізання в бічну поверхню.

Якщо ж вона певним чином не висушена, і при цьому має ще деяку кількість викривлень, то будьте готові до того, що побудована Вами конструкція в процесі експлуатації буде досить музичної, тобто скрипіти.

Висотою підйому сходи називають підсходинок, якщо ж сходи без них, але при цьому на тятиві, називається відкритою, і візуально вона виглядає більш «прозорою» і витонченою.

Так чи інакше, закрита сходи потребує підсходинки.

Взаєморозташування всіх сходових компонентів, ймовірних дизайнерські доповнення украшательного характеру цілком і повністю залежать від естетичних потреб замовника.

А ось переріз стовпчиків, що несуть в основному декоративно-захисну ф-ю, особливої ролі не грає і може бути від 30 до 80 мм, монтуйте і щільніше, і буде Вам щастя.

В основному колірна гамма сходових прольотів підбирається до вікон, дверей, шпалерами в зрубі і тд.

до Речі, оптимальним покриттям для сходів, виконаних з дерева, на сьогоднішній день вважаються напівматові і матові лаки.

Порада: по можливості уникайте глянцевих ( так як на них досить добре видно подряпини) і слизьких покриттів.

Наостанок хочу сказати, що в даний час особливою популярністю користуються два способи виготовлення сходових конструкцій.

Необхідні деталі та комплектуючі виготовляються в майстерні з невеликими монтажними припусками, тобто завершальна стадія обробка і доведення проводиться безпосередньо при збірці.

встановлення з підгонкою і доведенням кожної детальки, застосування клеїв і металевих кріпильних конструкцій, що залишаються пластичними, попереджає скрип і розхитування сходів відбудованих даними способом.

знову ж відмова від стандартизації елементів і їх виготовлення на стендах, дає можливість втілити в життя найсміливіші дизайнерські розробки, природної з поправкою на унікальність кожного проекту.

Короткий опис статті: виготовлення сходів

Джерело: Виготовлення сходів в зрубі

Також ви можете прочитати