Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

20.02.2017

HandyDev

Побудова сходи, навіть маленької, не проста справа. Це вимагає точних вимірювань і акуратних обчислень.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

З технічної точки зору, немає нічого особливо складного у виготовленні сходів для тераси, під’їзду чи навісу. Будь-яка людина з елементарними навичками майструвати може зробити необхідні деталі і зібрати сходи. І все ж, створення сходів — можливо, найскладнішим завданням, яку вам доведеться вирішувати.

Сходи повинна відповідати певним будівельним нормам і правилам, гарантувати безпеку і забезпечувати комфортний підйом.

Ми звикли до стандарту професійно побудованих сходів, і найменшу невідповідність цим нормативам створює небезпеку втрати рівноваги.

Надто високі щаблі роблять Ваше сходження буде важким, а дрібні сходи незручні та небезпечні часто і дрібно крокуючи, Ви можете спіткнутися.

При виготовленні сходів дуже легко допустити помилку. Тому слід детально спроектувати і зробити точний розрахунок сходової конструкції.

Для початку вивчіть будівельні норми і правила. Не шкодуйте часу на проектування сходів. Як говориться краще 7 разів відміряй, 1 раз відріж, ніж навпаки. Ми розділили роботу на три етапи. Розглянемо приклад будівництва сходів для тераси на задньому дворі.

Основні терміни, що використовуються при виготовленні сходів.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

У типовій сходах є три основних компоненти: тятива (косоур),сходинки, підсходинки і поручень. Тятива (косоур), є несучою дошкою, яка підтримує інші компоненти і на неї припадає вага людей, що йдуть по сходах.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Проектування сходів починається з відповідей на три питання:

який буде ширина сходів

якою буде висота подступенка

який буде ширина щаблі

Визначаючи ширину сходів, пам’ятайте, що чим ширше сходи тим краще.

Широкі сходи більш зручні і безпечні для ходьби. — говорить підрядник Paul Mantoni, ofExteriors Plusin Terryville. — Я рідко строю сходи шириною менше ніж 120 див. і воліють робити їх трохи ширше.

У нашому прикладі ширина задана виступом тераси.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Крок 1: Розрахунок Висоти і Ширини Ступенів

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Перший крок у виготовленні сходів своїми руками для тераси — необхідно з’ясувати, якої висоти буде сходи. Закріпіть пряму дошку на вершині тераси, так щоб вона перекривала з запасом передбачуване місце, звідки почнеться підйом сходів. Треба перевірити рівнем як показано на фото, горизонтальність кріплення дошки, при необхідності відкоригувати.

Маленька хитрість щоб рівень не падав його кріплять до дошки скотчем. Потім виміряйте повну висоту сходів. Скажімо, повна висота — 145 див.

Одержавши значення висоти нашої сходи, ми приступаємо до розрахунків. І почнемо ми з обчислення висоти подступенка.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

В Російській практиці для розрахунку ширини щабля і підйому (подступенок) використовують наступні формули:

(1) 2a + b = 64см

(2) a + b = 47 см

де а — висота підсходинки, b — ширина щаблі.

Наприклад, якщо висота подступенка 12 см, ширина щаблі складе 64 — (2?12) = 40см (не рахуючи виступу краю ступені). Таке рішення дає занадто широку щабель. У таких випадках використовують формулу (2), за якою ширина щаблі дорівнює 47 — 12 = 35 див.

На практиці для підйому найбільш зручні сходи з висотою східця від 140 до 170 мм і шириною щаблі — від 340 до 370 мм Таким чином, для визначення ширини щабля при висоті східця від 140 до 170 мм рекомендується застосовувати першу формулу.

Висота подступенка повинна бути не більше 200 мм і не менше 120 мм. Край сходинки (виступ) має бути близько 20-40 мм Чим вище подступенок, тим вужчим має бути щабель, і навпаки. Ширина сходинки повинна бути принаймні дорівнює її висоті.

Розрахунок 145:17=8,52 см (ми взяли типове значення висоти подступенка 17см) і отримали 8,52 см округлимо його до 8. І далі 145:8=18,125 см або 181 мм це є шукана висота подступенка.

Важливе зауваження! На малюнку наведеному нижче дається найменшу рекомендоване значення висоти між східцями і конструкціями (балкон, стеля наступного поверху і т.п.) розташованими над нею.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Тепер визначимося з шириною.

Використовуючи формулу ми розраховуємо ширину ступені 47-18,1=28,9 см округляємо до 29 див. Ви можете використовувати цю таблицю, щоб підібрати ширину. За таблицею при висоті східця 180 мм, рекомендується щабель шириною 240 мм. Бажано, звісно, щоб щабель відповідала 42 розміру взуття або 28-30 див. Зупинимося на ширині щаблі в 29 див.

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Тепер нам необхідно обчислити точку опори сходів або її початок. Для цього ми проведемо розрахунок горизонтального розміру нашої сходи.

Увага хитрість!

У нашому прикладі, сходи має вісім ступенів, але для розрахунку ми будемо використовувати 7. Чому. Тому що восьмий щаблем служить поверхня тераси. 7х29=203 див.

Важливе зауваження!

Щабель служить опорою при ходьбі по сходах, а подступенок встановлюється безпосередньо під переднім виступом кожного ступеня. Деякі сходи не мають подступенка, це — помилка, за твердженням багатьох фахівців.

Подступенки захищають оголене торцеве волокно косоурів від негоди, пояснює нагороджений призом Майстер сходів Scott Padgett, Idyllwild, Каліфорнія — Без підсходинки, в косоура суттєво зменшується ресурс міцності.

Якщо ви робите сходи для високої тераси має сенс зробити майданчик.

Практичний рада якщо Ви обмежені приблизно 14 ступенями, Ви, можете зменшити висоту сходинки і зробити майданчик, каже AndyEngel,автор of Building Stairs (Taunton), я віддаю перевагу додавати майданчика після кожних семи або восьми сходинок.

Крок 2: Підготовка Косоура

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Перед розміщенням ступенів, вирішите, як косоур приєднаються до терасі. Він кріпиться безпосередньо до балки тераси або до конструкції під помостом. таким чином, щоб останньою сходинкою була поверхня тераси.

Зробіть лекало. Як!?

Беремо кутник металевий розмічальний далі лекало. На лекалах нанесемо відому нам висоту подступенка 17 см і ширину ступені 29 див. В нашому прикладі розмітка нанесена на зовнішній стороні лекала. І з його допомогою розмітьте косоур.

Виріжте ступені, використовуючи круглу пилу. Будьте уважні, не виходьте за межі ліній. Краще закінчите відрізки ручною пилкою. Потім, використовуючи готовий косоур як лекало розмітьте інші косоури.

Не економте на косоурах вони повинні забезпечити жорсткість ваше сходах. Не допускаєте прогинів ступенів це призводить до розхитування усієї конструкції.

Використовуючи рубанок, зніміть фаску з кутів на косоурах в місці прилягання ступені і подступенка. Для кращого контакту.

Крок 3: Монтаж Щаблів, і Підсходинки Сходи

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

Наріжте ступені і підсходинки. Зверніть увагу на те, що ми вирізаємо щаблі з урахуванням товщини підсходинки і не забудьте врахувати виліт щаблі над подступенком на 20-40 мм

Після монтажу між собою сходи, закріпіть ступені гвинтами. Закінчивши з монтажем ступенів, можете переходити до установки балясини та поручні. Він потрібний для забезпечення безпечного спуску і підйому по сходах.

Скачайте відео як побудувати сходи своїми руками.

Типи сходів:

Як побудувати сходи своїми руками., 10 Січня 2013, Блог, Своїми руками

а — пряма сходи одномаршові;

б — двухмаршеві пряма сходи з проміжним майданчиком;

в — Г-подібні сходи з кутовою проміжної майданчиком;

м — двухмаршеві П-подібні сходи з проміжним майданчиком;

д — сходи тримаршеві з двома кутовими проміжними майданчиками;

e — одномаршові криволінійна сходи, розташована біля стіни;

Короткий опис статті: креслення сходів

Джерело: Як побудувати сходи своїми руками. — 10 Січня 2013 — Блог — Своїми руками

Також ви можете прочитати