Як побудувати сходи своїми руками. Будівництво будинку своїми руками.

22.07.2015

Як побудувати сходи своїми руками

Питанням «Як самому побудувати сходи» задаються не тільки власники приватних будинків і дач, а володарі сучасних багатоквартирних будинків, де часто бувають випадки, що в квартирі 2 поверхи.

Створення сходів — не просте завдання, оскільки воно вимагає від ремонтника особливих умінь і знань, а так само акуратних обчислень і точних вимірювань.

Сходи повинна гарантувати безпеку пересування по ній мешканців квартири або будинку, а також відповідати нормам і правилам. Всі люди звикли до сходів, побудованих за стандартами, тому відхилення від цих величин може спричинити за собою людський травматизм. За великим сходами буде важко підніматися вгору, а на надто маленьких щаблях можна оступитися і впасти.

При побудові сходів особливу увагу потрібно приділити проектування сходів. робити точні розрахунки і вимірювання, так як в цій справі легко допустити помилку. Будівництво сходів ми розділили на три етапи.

Терміни, що використовуються при побудові сходів.

В стандартній сходах використовуються наступні основні деталі:

 • тятива (косоур);
 • ступені;
 • підсходинки;
 • поручень.

Тятива — це несуча дошка, яка виконує функцію підтримки інших елементів сходів і саме на косоур доводиться вага людей, крокуючих по сходах.

Перед будівництвом сходів необхідно визначитися з розмірами сходи. а саме вирішити:

 • який буде ширина вашої сходи;
 • якої висоти буде підсходинок;
 • чому дорівнює ширина щаблі.

Рекомендована ширина сходів дорівнює 120 см, але чим ширше, тим краще і безпечніше.

1. Розрахунок ширини та висоти ступенів.

насамперед, перед спорудженням сходів своїми руками, необхідно визначитися з висотою сходів. На місці, куди буде кріпитися сходи, кріпиться пряма дошка таким чином, щоб вона перекривала з запасом те місце, звідки і буде починатися сходи. Дошку необхідно вирівняти паралельно відносно землі, для цього ви можете скористатися будівельним рівнем або скляною пляшкою, заповненій наполовину водою. Після вирівнювання дошки і її закріплення, потрібно відміряти відстань від неї до землі. У нашому прикладі висота драбини дорівнює 145 див.

На наступному етапі побудови сходів своїми руками потрібно буде визначиться з кутом нахилу сходів. По крутих сходах важко пересуватися. По сходах з малим кутом нахилу пересуватися легше, але така конструкція займе більше місця у вашому будинку. Оптимальний варіант нахилу сходів лежить в межах від 30 до 45 кутових градусів.

Пам’ятайте, що кут нахилу вашої сходи буде залежати від висоти та кількості ступенів. Нижче для прикладу наведена таблиця примірної залежності:

На практиці встановили, що найбільш зручні сходи мають наступні параметри:

 • висота сходинки (a) = 140 до 170 мм ;
 • ширина підсходинки (b) = 300 до 370 мм .

Наступні формули застосовуються для розрахунку висоти підйому ступені (подступенок) і ширини ступені:

(1) 2а + b = 640 мм.

У випадку, якщо висота вашої сходи нижче 140 мм, то наступна формула вам підійде краще:

(2) а + b= 470 мм

Наприклад, якщо висота підйому дорівнює 120 мм, ширина щаблі буде дорівнює:

640-(2х120) = 400(мм) — без урахування виступаючого краю сходинки. У такому варіанті щабель виходить широкою. В такому разі застосовують формулу (2), де ширина щаблі дорівнює:

470-120= 350 (мм).

Розміри щаблі взяті не «з стелі», а ґрунтуються на середньостатистичних даних. Так ширина щаблі дорівнює середньостатистичної довжині ступні людини, а висота — висоті кроку відповідно. В ідеалі ширина і висота повинні бути рівними.

Якщо з якоїсь причини сходинки виходять все одно вузькими, то не зневіряйтеся — їх можна легко розширити за допомогою виступів .

Якщо висота драбини 145 см, а висота східця = 17 см, то висота подступенка буде дорівнює:

145/17=8,52 (округляємо до 8). 145/8=18,125 (см) або 181 (мм) — висота подступенка .

Ширина східців. Використовуючи формулу, визначаємо ширину нашої щаблі 47-18,1=28,9 (см) округляємо до 29 див.

Щоб легко і швидко підібрати ширину східці, що можете використати дані з таблиці, наведеної нижче:

Горизонтальний розмір сходів.

У нашому прикладі біля сходів 8 ступенів, але при розрахунку будемо використовувати 7, так як 8-я щабель — це поверхня тераси .

7х29=203 (см) .

Подступенки захищають від негоди торцеві волокна косоурів. Без підсходинки довговічність і міцність сходів знижується в рази!

Практичний рада: Якщо в сходах велика кількість сходинок, то після кожної 7-й чи 8-й ступені краще всього використовувати майданчики. Таким чином можна зменшити висоту сходинки.

Підготовка косоура.

Спершу потрібно вирішити косоур буде кріпиться до терасі:

 • безпосередньо до самої балці тераси;
 • щоб поверхня тераси була останньою сходинкою, потрібно кріпити до конструкції під мостом.

Наступним кроком буде заготівля лекала. Металевим розмічальних косинцем відзначаємо на лекалах попередньо розраховані розміри. У нашому випадку розміри наступні:

 • висота подступенка 17 см;
 • ширина сходинки 29 див.
 • Далі з допомогою лекала розмічаємо косоур.

  Використовуючи круглу пилку розрізаємо косоур за зазначеними лініями. Закінчувати різання найкраще ручною пилою, щоб не вийти за межі ліній.

  Готовий косоур використовуємо як лекало для розрізання інших косоурів.

  Пам’ятаєте. Чим більше косоурів тим краще . Так як цим ви уникнете прогинання ступенів і зробите сходи більш надійною.

  Монтаж щаблів, і підсходинки сходи.

  Ступені і підсходинки потрібно нарізати з урахуванням товщини між собою. Також потрібно пам’ятати, що ступінь вилітає над подступенком на 20-40 мм

  Після установки підсходинки, на них монтуються гвинтами щаблі.

  Наступним етапом побудови сходів буде установка балясини та поручні для сходів, які суттєво полегшують підйом для літніх людей і є гарною страховкою, що забезпечує безпечне пересування по сходах.

  Короткий опис статті: сходи своїми руками Як побудувати сходи своїми руками. Корисні статті про ремонт і дизайн квартири. Як побудувати сходи своїми руками, ремонт, будівництво, оздоблення, дизайн, інтер’єр, фото ремонту, інструкції.

  Джерело: Як побудувати сходи своїми руками. Будівництво будинку своїми руками. Ідеї дизайну і поради по ремонту квартири

  Також ви можете прочитати