Як правильно розрахувати сходи Будуємо самі

26.07.2015

Як розрахувати сходи

Як правильно розрахувати сходи Будуємо самі

Будівництво сходів — не таке вже просте заняття, як може здатися з боку. Нерідкі випадки, коли помилки в розрахунках параметрів сходи ведуть до падінь і травм, сходи виходить занадто крутими або пологими, незручними і некрасивими.

Тому досвідчені будівельники знають, як важливо правильно розрахувати сходи для будинку або дачі.

Як правило, для цих цілей використовуються спеціальні програми розрахунків. Для цього необхідно знати основні показники майбутньої сходи. Можна також розрахувати крок сходів і її висоту самостійно.

Дуже важливий при розрахунках ухил маршу, який зазвичай здійснюється один до двох. Від ухилу залежить, чи буде зручною ваша сходи, і стане безпечною для всіх членів сім’ї.

Ви можете використовувати в будинку різні типи сходів. Там, де місця не так вже й багато, найкраще впишеться гвинтові сходи, яка є самою компактною і, одночасно з тим, досить зручною.

Якщо при будівництві для сходів залишається достатньо місця, краще, звичайно, вибрати маршові сходи — вона набагато безпечніше і зручніше.

Так чи інакше, до того, як розрахувати сходи, вам необхідно визначитися з її типом і шириною і висотою східців. Це гарантує вам зручність експлуатації і безпеку всім членам сім’ї.

Як розрахувати розміри сходів

Як вже було сказано сходи для дачі можуть бути самими різними: широкими і вузькими, з перилами або без них, зручними і не дуже. Як правильно розрахувати сходи?

Ширина майбутньої сходів повинна бути не менше ста двадцяти сантиметрів, кількість сходинок в одному марші — від п’яти до вісімнадцяти, а сама ширина маршу не повинна бути більше ширини площадки.

Досить складно домогтися таких показників на практиці, адже заміські будинки і дачі маю різні розміри. Такі поняття, як висота подступенка і ширина проступи допоможуть вам.

Щоб правильно розрахувати сходи, ви повинні знати, що оптимальним розміром для сходи буде розрахунок за такою формулою: подвоєна висота подступенка плюс ширина проступи дорівнює 60-65 сантиметрів.

Ще один етап, який сприяє правильному розрахунку сходів, це визначення її призначення і конфігурації ступенів. Сходи можуть бути поворотними (гвинтові сходи) і прямими.

Не кожна внутрішня обробка будинку може дозволити собі пряму сходи, тому все частіше нашими співвітчизниками використовуються гвинтові конструкції.

Розглянемо такі поняття, як ширина сходів та чистове ширина сходового маршу. Перша величина — це вся ширина майбутньої сходи, разом з шириною поручнів.

Чистова ширина сходового маршу — це тільки ширина проходу. Отже, ширина маршу повинна бути не менше 80 сантиметрів для однієї людини, і 100 сантиметрів для двох чоловік.

Наступний етап вирішення завдання як розрахувати сходи на другий поверх полягає у визначенні кута нахилу конструкції. Оптимальний нахил зручною і безпечною сходів — це кут від тридцяти до тридцяти восьми градусів.

Круті сходи, кут нахилу яких більше сорока п’яти градусів, вважаються вже небезпечними, і повинні бути оснащені надійними поручнями.

Як розрахувати сходи

Існує кілька правил розрахунку ступенів, щоб зробити їх максимально зручними і безпечними. Якщо побудувати будинок для вас не склало праці, то з такою справою, як зведення сходи ви впораєтеся відмінно.

  • кожен сходовий марш, який має кількість східців більше трьох, повинен бути обладнаний поручнями висотою близько дев’яноста сантиметрів. Це ж правило стосується огородження вікон, розташованих поряд зі сходами;
  • маленькі діти, які користуються сходами, повинні відчувати себе в безпеці. Ступені таких сходів повинні бути не вище дванадцяти сантиметрів, а прольоти поручнів не ширше десяти сантиметрів;
  • зверніть увагу на те, що висота всіх щаблів повинна бути однаковою, різниця не повинна бути більше половини сантиметра;
  • житлові приміщення не повинні бути обладнані сходами, висота подступенка яких вище двадцяти сантиметрів, висота проступи — не менше двадцяти п’яти сантиметрів;
  • освітлення при експлуатації сходів грає не останню роль. Сходи і підходи до неї завжди повинна бути достатньо освітлена.

Зручність сходів досягається використанням простої формули: a — b = 12 сантиметрів.. Як розрахувати сходи

Джерело: Як правильно розрахувати сходи — Будуємо самі

Також ви можете прочитати