Як вибрати сходи для дачі

31.08.2015

На що звернути увагу при виборі сходи для дачі

Ще пару десятків років тому під дачею розумілося нежитлову будівлю тимчасового типу: фанерні споруди, дерев’яні будиночки і навіть прості вагончики. Комфортабельне дачне житло могли дозволити собі небагато. Зараз ситуація змінилася. Як гриби після дощу за містом виростають двох — і триповерхові особняки, будинки з мансардою. Затіваючи будівництво дачного будиночка, в якому є другий поверх, господарі нерідко стикаються з проблемою вибору внутрішньої сходів. До цієї функціональної деталі інтер’єру пред’являються підвищені вимоги: вона повинна бути не тільки міцною, але і красивою. Як поєднати ці дві вимоги? Як вибрати сходи для дачі?

Як вибрати сходи для дачі

Краса або функціональність?

Найбільш прийнятний критерій відбору за вибором як дерев’яних меблів. так і сходи кожен для себе визначає сам. Бажано, щоб сходи для дачі одночасно була і функціональної, й органічно вписувалися в загальний дизайн приміщення.

Сьогодні поєднати два цих параметра досить просто: зазвичай заміські будинки обробляють у сільському, «під старовину» або кантрі-стилі. Дачні сходи в цьому випадку зазвичай виготовляють з необробленого (або виробленого під нього) дерева. Для таких конструкцій використовується деревина з обробкою поверхні класу «В»: штучно зістарена (процедуру називають брашированием), з невеликими сучками.

Як вибрати сходи для дачі

Якщо господарі не планують на дачі жити постійно, і в зимовий час будова довго не опалюється, немає потреби робити на другий поверх або мансарду дорогу сходи: із-за перепадів температур, зміни вологості, висока ймовірність того, що деталі конструкції почнуть «гуляти», втратять жорсткість скріплення, расшатаются.

Часто це призводить до виділення клею, розтріскування деревини, злущування лаку і фарби. Тому з безлічі натуральних сортів деревини доцільно віддати перевагу іншим хвойні: дуб коштує дорого, ясен не набагато дешевше, бук і береза розбухають при підвищенні вологості, так що сосна для дачної сходи – оптимальний варіант.

Замислюючись про те, як вибрати сходи для дачі, багато хто не може визначитися з її дизайном. Не потрібно робити конструкцію занадто вигадливою і масивною, головний принцип при виборі сходи для дачі – невелике число деталей. Чим менше буде сходинок, кріплень, тим більш довгий термін вона прослужить. Під впливом температур (низьких взимку і високих влітку), підвищеної вологості, кріплення розхитуються, і сходи втрачає свою міцність.

Як вибрати сходи для дачі

Догляд за сходами на дачі

Щоб правильно доглядати за сходами, для початку потрібно її правильно пофарбувати. Небажано фарбувати конструкцію олійною фарбою – вона потріскається. Кращий варіант – покрити її спеціальним маслом з восковими добавками. Проникаючи в пори дерева, воно запобігатиме потраплянню туди вологи, зробить деревину стійкою до гниття. Поверхня конструкції можна пофарбувати лаком. Паркетний немає, а ось яхтний лак на поліуретановій основі прекрасно збереже деревину.

Перед зимою всі деталі дачної конструкції бажано протерти спеціальним поліролем з восковими добавками. Тоді піднімаючись по сходах навесні, ви не почуєте неприємного скрипу і не знайдете жодної згнилої сходинки!

Як вибрати сходи для дачі

Джерело: sait-pro-dachu.ru

Короткий опис статті: сходи для дачі Яку вибрати сходи для дачі, що важливіше краса або функціональність, як доглядати за сходами на дачі сходи на дачі, як вибрати сходи для дачі

Джерело: Як вибрати сходи для дачі

Також ви можете прочитати