Як вибрати сноуборд . SNOWANDFLY

04.08.2015

Як вибрати сноуборд

Опубліковано 31/10/2013 автором Дмитро Черкасов Стаття з 0 коментарів

Про те, що потрібно знати про дошках і як правильно вибрати сноуборд.

Для всіх нас: новачків, досвідчених райдерів. тих, хто тільки-но збирається вперше встати на дошку, хлопців і дівчат,сноубординг – не просто захоплення. Це мислення, спосіб життя, пристрасть, для деяких навіть філософія. Але, як театр починається з вішалки, у нас все починається з самої дошки. Борд – вірний друг. І навіть нехай кожні кілька років ми змінюємо спорядження на нове – все сноуборди. починаючи з першого, залишаються в пам’яті, адже кожна дошка привнесла щось нове, незвідане і радісне в нас.

Перший борд найважливіший, адже з нього все починається! Тільки от, як не помилитися при покупці? Багато райдери. вибравши першу дошку навмання (за порадою продавцадруга, прочитавши огляд і тд), вчилися кататися на ній, паралельно пізнаючи світ сноубордингу шляхом проб і помилок, і до наступним покупок підходили вже більш усвідомлено. Загалом, пізнавали все на собі. І в нинішніх новачків є чудова можливість скористатися їх досвідом і спочатку зробити своє знайомство з сноубордом більш приємним.

На сьогоднішньому ринку, дощок існує велика різноманітність. І щоб не заплутатися, кожному поважаючому себе райдеру (ти ж такий, правда?) необхідно вивчити на зубок класифікацію сноубордів. Дошки розрізняються за:

Так само є кілька видів внутрішньої конструкції борда, але це дуже велика тема, гідна окремої статті. Тому почнемо про все по порядку. Отже!

Призначення сноуборду

Достеменно відомо про існування декількох напрямків, так сказати гілок, сноубордингу. І майже для кожного з них передбачений свій тип дошки.

 • Freeride – фрирайдные дошки повинні бути стійкими і не тонути в глибокому снігу. Саме тому вони робляться довше і жорсткіше інших. Крім цього мають асиметричну конструкцію: ніс борда м’якше, вже й довше, а хвіст навпаки товщі, коротше і жорсткіше. Зроблено це для того, щоб на цілині, де глибина снігу може бути величезною, дошка не тонула.
 • Freestyle – даний тип дощок відрізняється м’якістю і невеликою довжиною. Фристайловые борди майже завжди повністю симетричні. Це спрощує катання в різних стійках, що дуже важливо при приземлениях та виконанні левової частки трюків.
 • Carving – це гоночні дошки. На таких катають любителі карвінгу і спортсмени паралельних дисциплін. Відрізняються ці борди небувалою жорстокістю і незвичайною формою, яку іноді називають «фіш» (з англ. Fish — риба): ніс дошки загострений, а хвіст або виконаний у вигляді плавця, або просто плоский.
 • All-mountain – універсальні сноуборди. Звичайно, універсал завжди в чомусь програє, і якщо ти захоплюєшся строго певним напрямком, то спеціалізований борд буде краще. Підходить all-mountain для змішаних стилів катання для новачків, для тих, хто ще не визначився… найпопулярніший вид дощок.

Форма сноуборду

 • Twin-tip – абсолютно симетрична дошка (для всіх видів фрістайлу: джиб, біг-ейр, пайп і тд).
 • Directional – дошка спрямованого типу, в якій ніс і хвіст відрізняються за формою і жорсткості (для фрірайду і карвінгу ).
 • Directional twin – це поєднання двох перерахованих вище видів. Форма дошки симетрична, але ніс і хвіст відрізняються по жорсткості (all-mountain сноуборди ).

Види прогинів

 • Camber – класичний вид прогину. Центральна точка сноуборду піднята над поверхнею. Така форма є традиційною. Кембер найбільш маневрений і швидкісний вид прогину. Сноуборд повністю опускається на сніг, коли райдер встає на нього, але в момент перекантовки дошка пружинить за рахунок кэмбера, допомагаючи у віражах. Класичний прогин гарний на укатаних схилах, в пухляку, на жаль, кембер майже завжди тоне. Також така форма прогину непогано проявляє себе і в джиббинге.
 • Rocker – зворотний прогин, абсолютно протилежний кэмберу (центральна частина дошки стикається з поверхнею, ніс і хвіст підняті). Сноуборди з прогином рокер почали випускати порівняно недавно, але вже встигли набрати шалену популярність. Через піднятих носової і хвостової частини дошки, значно полегшується катання в глибокому снігу, крім того шанувальники рокера стверджують, що при використанні даного прогину значно зменшуються шанси «зловити кант». Саме за це rocker так люблять джибберы і фрістайлери .
 • Flat – спочатку все сноуборди були флэтовыми, тобто з нульовим прогином. І ось зовсім недавно виробники вирішили його «відродити». Через плоскої бази флет значно спрощується виконання обертань при проїзді по боксів і рейлам. У простому катанні, будь то по трасі або пухляку, флет – якийсь среднячок між кэмбером і рокером

Це три базових виду прогину. Сьогодні майже у кожної фірми-виробника сноубордів є своя технологія «змішаного» прогину. Такі рішення допомагають поєднати плюси основних типів, відсікаючи їх мінуси. Гібридних прогинів дуже багато, і ми розберемо їх в рамках окремого матеріалу.

Жорсткість сноуборду

По жорсткості дошка характеризується двома параметрами:

 • Торсіонна – жорсткість на скручування. Від неї залежать швидкість перекантовки і стабільність поведінки дошки в дузі на швидкості. Новачкові більше підійде борд з невисокою торсіонною жорсткістю: на невеликій швидкості з ним легше впоратися, але чим вище швидкість, тим складніше контролювати дошку.
 • Поздовжня – жорсткість на прогин. Визначає здатність дошки спливати в пухляку, вібрації на швидкості, можливість виконання оллі. Вчитися простіше на дошці з малої поздовжньої жорсткістю: на невеликій швидкості такий борд буде прощати помилки, згладжувати вплив рельєфу. Вистрибнути високо правда не вийде, та й на швидкості сноуборд невисокою жорсткості буде сильно вібрувати.

Як підсумок, пропонуємо тобі набір основних порад і правил при виборі сноуборда:

 • Якщо ти новачок, забудь затвердження «перша дошка повинна бути самою дешевою і простий, а коли навчуся поміняю». Навчишся швидко, а дошка невисокої якості буде тільки заважати прогресувати. Так що краще трохи підкоп і придбати відразу дошку хоча б середнього рівня.
 • Визначся з тим, в якому напрямку хочеш катати і вибирай борд виходячи з цього. Новачкам і універсалів, повторюся, краще підійдуть all-mountain дошки.
 • У різних виробників різні шкали твердості, тому краще визначати її вручну. Це не так вже й складно. Поздовжня жорсткість: дошка ставиться під кутом 45 градусів, ніс міцно тримається однією рукою, іншою рукою потрібно натиснути посередині дошки як можна сильніше. Чим менше дошка прогинається, тим вона жорсткіше. Торсіонна жорсткість — хвіст дошки затискається між ступень ніг, а ніс повертається руками з максимальним зусиллям по або проти годинникової стрілки. Чим сильніше дошку можна скрутити, тим нижче її торсіонна жорсткість.
 • Сноубордів з аналогічними характеристиками дуже багато, тому визначившись з набором параметрів, не забудь про дизайн дошки. Він повинен тобі подобатися!
 • Співвіднести свій роствес і необхідну ростовку сноуборду можна по таблиці:

Короткий опис статті: як підібрати сноуборд Для всіх нас: новачків, досвідчених райдерів, тих, хто тільки-но збирається вперше встати на дошку, хлопців і дівчат, сноубординг – не просто захоплення. новачок,перший сноуборд,райдер,як вибрати сноуборд,огляд,статті

Джерело: Як вибрати сноуборд | SNOWANDFLY

Також ви можете прочитати