Як зробити деревяні сходи своїми руками: проект, креслення і

06.07.2015

Вчимося робити дерев’яні сходи в будинку на другий поверх

Пішли часи, коли сходи на другий поверх будинку будувалися надмірно крутими, низької якості і з незручним відстанню до перекриття. Більшість будівельних кодексів у всьому світі дуже строго обмежують їх спорудження і містять точні приписи. Для того щоб знати, як їх будувати, ми ознайомимося з найважливішими принципами.

Загальні положення

Мінімальна відстань до перекриття майже завжди дорівнює 2 м на всьому протязі сходів. Така висота потрібна не тільки для того, щоб люди не втікали головою, але і для того перенесення меблів. Ширина не повинна бути менше рівня 1 м над поручнями і менше, ніж мінімальне необхідне відстань до перекриття.

Висота перил, виміряна вертикально від носика ступені, повинна лежати між 80 і 90 див. Перила повинні встановлюватися, якщо сходи містить хоча б 4 подступенка. Також вони не повинні вдаватися в сходи більш ніж на 10 см

Далі у нас все изменеия будуть вказуватися в дюймах, як у джерелі. Ви можете самостійно перевести в потрібну вам систему, або відштовхуватися від заданих пропорцій.

Висота подступенка не повинна бути більше, ніж 20 см, а різниця між найбільшою і найменшою висотою не повинен бути більше 1 см

Мінімальна ширина проступи дорівнює 25 см, вимірювана від носика однієї проступи до носика іншого. Розкид не більше 1 см

Носик ступені або ширина виступу проступи повинна лежати в межах від 2 до 3 см з розкидом не більше 1 см

Кут нахилу повинен лежати в межах від 34 до 37 градусів.

Не має значення, який тип сходів ви збираєтеся будувати: пряму, L-подібну c майданчиком, закруглену, що обертається на 180 градусів або кручені. Ви повинні визначити загальну довжину і висоту сходів, потім розділити ці значення так, щоб отримати комфортний крок збільшення.

При конструюванні всередині будинку загальна висота сходів зазвичай вимірюється від першого поверху до другого або від підвального поверху до першого поверху.

Як зробити деревяні сходи своїми руками: проект, креслення і

Визначення загальної висоти і загальної довжини

Загальна висота і довжина щаблів визначаються шляхом вимірювання простору, куди буде встановлюватися сходи. Не забувайте про тип покриття підлоги при визначенні відстані між поверхами. Якщо це керамічна плитка або подібний матеріал, то він повинен бути додано до загальної висоті. Виміряйте горизонтальне відстань, де будуть розташовуватися ступені, беручи до уваги те, що вам знадобиться мінімум 1 м вільного простору до будь-якої перешкоди в напрямі руху.

У нашому випадку загальна висота дорівнює 8′ 10 3/4″ (2.7 м), а загальна довжина 11′ 2 7/8″ (3.4 м).

Як зробити деревяні сходи своїми руками: проект, креслення і

Знаходження висоти окремої ступені

 • За допомогою звичайного калькулятора конвертуйте фути і дюйми в дюйми.
 • Загальна висота сходинки рівна 8′ 10 3/4″ повинна перетворитися в 106 3/4 або 106,75 (2.7 м)
 • Так як вважається, що відстань 7 1/2″ (19 см) є ідеальним для щаблі, ми розділимо 106,75 на 7,5 щоб зрозуміти, скільки нам потрібно ступенів. 106,75 поділити на 7,5 = 14,233. Однак у нас має бути ціле число ступенів, тому це значення округлимо до 14. 106,75 поділити на 14 = 7,625 або 7 5/8″.
 • Тепер ми знаємо, що такий набір ступенів потребує 14 однакових збільшень підйому на 7 5/8″ (приблизно 19.5 см), щоб піднятися з одного поверху на інший. Запишіть куди-небудь це число, тому що це одне з ключових значень для успішної побудови сходів.

Знаходження ширини окремої ступені

 • При побудові такого типу сходи кількість ступенів менше, ніж кількість подступенков на одиницю, тому що верхній поверх є останньою сходинкою.
 • Нам потрібно порахувати крок підйому, щоб, помноживши його на 13, щоб підсумувати отримати загальну довжину.
 • Використовуючи звичайний калькулятор, конвертуйте 11′ 2 7/8″ у 134.875.
 • Розділіть 134.875 на 13 = 10,375 або 10 3/8″, що є довжиною на одну сходинку. Реальна довжина щаблів буде більше з-за східця нижньої ступені та її носика. Перш ніж розміщувати балки, переконайтеся в тому, що 3 фути необхідного вільного простору все також забезпечуються внизу сходів.

Підготовка балок

 • Виберіть прямий матеріал 2 x 12 потрібної довжини, в якому немає порожнин і сучків.
 • Зробіть позначки на вашому понвинні: одну на язичку на відстані 7 5/8″ від вершини кута, решта на тілі косинця на відстані 10 3/8″ від вершини кута.
 • Використовуючи косинець і починаючи від верхньої частини, розмітьте верхній вертикальний розріз і останню сходинку. Тепер потрібно вкоротити верхній розріз на товщину одного підсходинки, в нашому випадку на 3/4″, таким чином, що верхня сходинка буде такою ж, як і решта. Якщо ж цього не зробити, то тоді вона буде на 3/4″ ширше, ніж інші.

Як зробити деревяні сходи своїми руками: проект, креслення і

Як зробити деревяні сходи своїми руками: проект, креслення і

 • Продовжуйте розмітку, переміщаючи косинець вниз по балці. Нумеруйте трикутні частини, які пізніше будуть відрізані, поки у вас не буде 13 зазначених ступенів. Ці оцінки дуже важливі, щоб уникнути подальших помилок.
 • двічі Перевірте, що у вас вийшло потрібне число ступенів до того, як перейти до розмітки нижній частині балки.
 • Щоб встановити нижню частину правильно, потрібно вкоротити нижній подступенок на товщину одну проступи, в нашому випадку на 1 1/2″. Це зробить всю балку нижче таким чином, що коли нижня і верхня ступені будуть приєднані, то вони будуть такої ж висоти, як і решта.

Коли вся балка буде розмічена належним чином, ви можете приступати до наступного кроку, відрізавши непотрібні елементи, дотримуючись позначок. Пізніше ми перевіримо її додатково, і навіть якщо вона зроблена неправильно, ви завжди можете використовувати її в якості матеріалу для ступенів, щоб не викидати таку кількість матеріалу даремно.

Короткий опис статті: сходи на другий поверх Наш детальний майстер-клас з покроковими інструкціями допоможуть вам зробити сходи з дерева на другий поверх вашого будинку. Наведені всі розрахунки і деталі проекту, реалізувати який вам не складе праці. дерев’яні сходи своїми руками, сходи своїми руками з дерева, креслення, сходи з дерева, на другий поверх, дача, будинок, фото, інструкція

Джерело: Як зробити дерев’яні сходи своїми руками: проект, креслення і покрокова інструкція

Також ви можете прочитати