Як зробити деревяні сходи

16.09.2015

Як зробити дерев’яну драбину

Всім привіт. Настала весна, приступаємо до виготовлення сходів. Виникає просте питання: як зробити дерев’яні сходи своїми руками між першим і другим поверхом каркасного будинку .

Існує кілька типів дерев’яних сходів, наприклад гвинтові, П або М — образна. У продажу також є сходи з металевими опорами. Але зробити таку сходи своїми руками значно важче, ніж дерев’яні.

Деталі дерев’яних сходів, влаштування сходів

Проста пряма дерев’яні сходи складається із ступенів, косоурів, подступеньков, поруччя, балясини та інших дрібниць.

Ступені: сходи можуть бути виготовлені з різних матеріалів: сосни, модрини, дуба, бука. Також можна самостійно виготовити щабель з шпунтованої дошки, тільки роботи буде трохи більше. Хороша ступінь ретельно відшліфована і один край округлений, для захисту ваших ніг.

Косоур: похила дошка, в якій випилюється кути, для кріплення сходинки і підсходинки. Масивна дошка товщиною не менше 5 см, ширина дошки від 45см.

Поручні і балясини: захищають нас від падіння зі сходів, і допомагають забратися по ній.

Підсходинок: закриває проріз між двома сходинками, носить більш декоративний захисний характер.

При виготовленні П — образної сходи нам не обійтися без сходової площадки, яка встановлюється у місцях повороту сходів. Розмір майданчика — як правило, квадрат, але бувають і винятки. Ширина і висота майданчика співпадає з шириною ступеня.

Дерев’яні сходи своїми руками

Щоб правильно зробити дерев’яні сходи, потрібно спочатку спроектувати її на папері. Для цього нам знадобляться дані:

— Ширина і довжина прорізу де буде встановлюватися сходи;

— Ширина і довжина отвору входу на 2-ий поверх, якщо цей розмір відмінний від першого пункту;

— Висота підйому.

Як зробити деревяні сходи

Ми склали попередній креслення частини сходів. Ширина кроку (ступені) у нас 300 мм (30 см), Майданчик перша 900х700 мм, друга 700х700 мм Пов’язано це з конструкцією будинку, а взагалі, виходять з наступних параметрів. ширина зручною сходи для ходіння однієї людини — 90 см, для одночасного підйому або спуску 2-х чоловік — 150 див.

Y задано спочатку 1300 мм = 2 ступені по 300 мм + майданчик 700 мм.

X задано 2500 мм = майданчик 900 мм + 3 ступені по 300 мм + майданчик 700 мм

Висота підйому — 18 див. Вона може бути і інший, від 15 до 22 див. Велика висота сходинки істотно ускладнює спуск або підйом. Ніколи не робіть ступені різного підйому, за винятком першої сходинки. При підйомі або спуску людина адаптується до сходового кроці і при його зміні може спіткнутися і впасти.

Після того, як ми визначили кількість ступенів та чистові розміри елементів, переходимо до більш детального проектування.

Як зробити деревяні сходи

Давайте розглянемо схему. Перше — косоур. Він повинен бути промаркований, згідно з нашими розмірами, і опиратись на підлогу з нижньої сторони і на стіну або майданчик з іншого.a і b — бруси, для надійного кріплення косоура, вони є додатковою страховкою і упором. Ступінь кріпиться до косоуру на клей і саморізи. Підсходинок — закриває отвори, а також є додатковою опорою сходинки. Ступінь виходить за підсходинок на 3 див. Щоб розмітити косоур, нам потрібно знати такі розміри: 1) ширина кроку 2) висота кроку. В нашому випадку ці наступні розміри: ширина 30, висотка 18 см відповідно. Переходимо до наступної схеми.

Як зробити деревяні сходи

Звідки взявся розмір 25 см? Наша ступінь 30 див. Навісна частина 3 див. Підсходинок має товщину 2 див. Разом 3+2 =5. Загальна ширина щаблі 30 см — 5 см = 25 см. Для розмітки косоура нам знадобиться косинець зі сторонами довше необхідних нам розмірів. На понвинні робимо упори за потрібне нам розмірами. Тобто 25 і 18 див. Тепер, знаючи кількість сходинок, розмічаємо необхідну кількість на дошці.

Дошка для косоура

Для косоура продається спеціальна дошка товщиною 5 см, ширина від 30 до 50 см. Вартість від 370 рублів за 1 погонний метр. Дошка — клеєна. Щоб розрахувати необхідний метраж дошки, слід розрахувати гіпотенузу. Цей розрахунок буде приблизним, точний розмір необхідного матеріалу можна розрахувати, склавши креслення косоура.

Фотозвіт: виготовлення сходів своїми руками

Виготовляємо дві площадки, між якими будуть сходи. Спочатку дві сходинки, потім три сходинки. Матеріал для майданчиків: бруси 5*15, стругані, відшліфовані. Кріплення — саморізи 10 див. в торець.

Як зробити деревяні сходи

Так виглядає перша майданчик, ще без нижньої обв’язки ніжок. Кріплення майданчиків здійснюється тільки до підлоги, без кріплення до стін.

Як зробити деревяні сходи

Для зв’язки ніг майданчиків використовуємо брус 5х10. У ніжці робимо вибірку, щоб єднальна дошка щільно ввійшла в неї. Кріпимо на саморізи. Також можна додатково використовувати рідкі цвяхи.

Як зробити деревяні сходи

Для кріплення косоура використовуємо щит і встановлюємо його на торець нашої площадки. Він же буде подступеньком. Перед установкою всієї конструкції пофарбували підлогу в три проходу: 1 і 2 — фарба лак на водній основі Вудсток, 3 — лак паркетний 3м для інтенсивної захисту. Стіни полачены 2-а рази матовим безбарвним лаком на водній основі 3М.

Як зробити деревяні сходи

Для розмітки першого косоура ми вирішили перестрахуватися і взяли великий лист картону, на ньому вычертили всі розміри, вирізали, приставили. Переконавшись, що все вірно, розмітили дошку для косоура. Довго думали взяти циркулярну пилку для цієї мети або випиляти лобзиком? У підсумку пиляли лобзиком + шліфування, вийшло якісно, але трохи довше. Звичайно, циркулярна пила для цих цілей значно краще. Але в процесі роботи вона нам жодного разу не знадобилася, тому не хотілося купувати її тільки для маленької сходів. Другий косоур розмічаємо по першому. Якщо сходовий проріз ширше 90 см, необхідно встановлювати 3-й косоура.

Як зробити деревяні сходи

Перш ніж закручувати сходинки, перевіряємо їх рівень. Потім прибиваємо дошки для упору косоура, одну до підлоги, іншу до торця майданчика.

Як зробити деревяні сходи

Крупним планом. У нижньому куті косоура необхідно випиляти куточок, для того, щоб посадити його на наполегливу дошку. Сходи обов’язково кріпимо на рідкі цвяхи і загортаємо на саморізи.

Як зробити деревяні сходи

Ось так в кінцевому підсумку виглядає основа сходів. Два косоура, кріпляться до підлоги, впираються в нижній упор. З торця кріпляться крізь щит на саморізи. Знизу торця також впираються на брус. Така схема гарантує довговічність конструкції. Тепер залишилось покласти сходинки і встановити підсходинки.

Як зробити деревяні сходи

Як зробити деревяні сходи

Короткий опис статті: як зробити сходи Як зробити дерев’яні сходи, дерев’яні сходи своїми руками Як зробити дерев’яні сходи, дерев’яні сходи своїми руками, пристрій сходів.

Джерело: Як зробити дерев’яну драбину

Також ви можете прочитати