Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик

05.07.2015

Як зробити сходи на другий поверх своїми руками
Визначення розмірів сходи на другий поверх

Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик
Така сходи в розрізі показана на малюнку, розглянемо його детальніше. Перед тим як приступити до виготовлення деталей сходи, необхідно визначити її розміри. Оскільки ми зібралися зробити сходи на другий поверх, один розмір у нас вже є – висота драбини. Вона буде дорівнює відстані від підлоги до стелі (висота першого поверху) плюс товщина перекриття. На нашому прикладі це 2700 мм (всі розміри на малюнку наведено в міліметрах).

Розрахунок кількості ступенів дерев’яних сходів на другий поверх

Визначаємо необхідну кількість східців. Відомо, що оптимальна висота щаблі знаходиться в межах 180-200 мм Приймемо для нашої сходи мінімальний розмір 180 мм, розділимо на нього 2700 мм і побачимо, що наша сходи буде мати рівно 15 ступенів.

Визначаємо розмір проекції сходів на підлогу

Тепер визначимо розмір проекції сходів на підлогу, щоб зрозуміти, як розмістити конструкцію у приміщенні. Оптимальна ширина проступи знаходиться в межах 250-300 мм; приймемо 250 і, помноживши цю величину на кількість східців, отримаємо 3750 мм Нарешті, довжину сходів визначимо по теоремі Піфагора як корінь квадратний із суми квадратів катетів прямокутного трикутника. Катети у нас проекція сходового маршу на підлогу і його висота; значить, гіпотенуза, вона ж довжина сходів, дорівнює 4620 мм

Виготовлення деталей сходи на другий поверх своїми руками

Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик
Наступним етапом буде виготовлення деталей сходів. З дерев’яного бруса перерізом 140 х 60 виготовимо два косоура, з дошки завтовшки 30-40 мм — п’ятнадцять ступенів, а з дошки 25-30 мм – п’ятнадцять подступенков. Довжина ступені вибирається залежно від розмірів приміщення, однак слід враховувати, що, якщо ширина сходового маршу стає менше метра, це починає створювати певні незручності.

Важливо. купуючи дерево для сходів, звертаємо ретельне увагу на якість. Дерево не повинно мати ділянок сіруватого кольору, видимих деформацій і тріщин.

Вологість деревини без спеціальних приладів визначити не вийде, але якщо вологість перевищує норму вже зовсім безпардонно, то взявши в руку дошку, можна відчути, що вона помітно важче, ніж очікувалося. Строганая деревина (а саме таку потрібно купувати) повинна бути гладкою, не мати нерівностей, сучків, що випали. В ідеалі сучків не повинно бути взагалі, як мінімум, на брусах для косоурів. На підсходинки і навіть на сходах невеликі, до сантиметра в діаметрі, сучки не мають великого значення, але слід пам’ятати: більше ніж один сучок на метр дошки – явний перебір!

Якщо немає дошки потрібної ширини, можна зібрати сходи з двох вузьких, з’єднавши їх на дерев’яних меблевих нагелях Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик
і клеї. Для цього, висвердливши в бічній грані дошки поглиблення, рівні половині довжини нагеля, молотком до упору вбиваємо нагелі (вони повинні входити щільно, щоб неможливо було витягнути пальцями). Потім, змастивши торці нагелів фарбою, на гладкій поверхні зрушуємо дошки між собою бічними гранями. У місцях, де відбилась фарба, высверливаем отвори завглибшки більше, ніж виступаюча частина нагелів. Нагелі та дошки в місцях стику промазуємо клеєм і збираємо, пристукуючи молотком через дерев’яну прокладку (щоб не пошкодити поверхню). Нагелі ставлять через кожні п’ятнадцять – двадцять сантиметрів.

Така збірна сходинка цілком замінить цілісну. Єдиний недолік такої конструкції: ідеально точно поєднати дошки вдається вкрай рідко, тому доведеться попрацювати рубанком, щоб підрівняти нашу сходинку.

Збірка сходи на другий поверх своїми руками

Перед тим як зробити сходи, точніше зібрати її в єдину конструкцію, виконуємо примірку деталей і при необхідності їх підгонку. Після того, як всі деталі виготовлені і підігнані, зачищаємо їх наждачним папером, особливо ретельно шліфуємо торці. З’єднання виконуємо за допомогою нержавіючих шурупів, попередньо промазав дотичні поверхні клеєм. В якості клею можна використовувати емульсію ПВА або столярний клей. Як виглядають вузли сполучення, вузли кріплення сходів до підлоги та перекриття, можна побачити на малюнку вище.

Деталі сходів покривають морилкою, а потім декількома шарами водостійкого прозорого лаку. Замість морилки можна покрити дерево за два рази гарячою оліфою. Це краще зробити до збірки, щоб не забруднити головки шурупів. Для захисту від попадання оліфи і лаку, місця, куди буде наноситися клей, закривають малярським скотчем.

Сходи, виготовлені за таким варіантом, має своїм недоліком громіздкість, однак проста і вимагає для виготовлення мінімум інструментів (якщо до зовнішнього вигляду не застосовувати високих вимог, можна взагалі обійтися ножівкою і молотком). Однак іноді зробити сходи на другий поверх житлового будинку хочеться поізящнее. В цьому випадку застосовують схему з накладними, а з врізними ступенями. Розмітка при цьому буде виконуватись так само, як і в першому варіанті. А як така сходи і її вузли будуть виглядати, можна побачити на малюнку нижче.

Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик
Для того щоб прорізати в косоурах пази для фіксації ступенів, крім ножівки знадобиться стамеска. Збірку краще виконувати не на шурупах, як у першому варіанті, а на болтах з напівкруглою головкою, що має проріз під широку шлицевую викрутку. Виконують з’єднання наступним чином: після того як у косоуре обрані пази під ступені, в них свердлити отвори діаметром 9 мм, що проходять крізь косоур і розташовані по центру паза.

Сходинку вставляють у паз і через отвір роблять олівцем позначку на її торці. Знявши сходинку, висвердлюють у торці ступені отвір для вгвинчування турбомуфты Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик
.

Турбомуфты потрібно купувати під болт М8 і завдовжки 30-40 мм Турбомуфта угвинчується в сходинку, потім сходинка вставляється в паз і затягується болтом, який угвинчується у внутрішню різьбу турбомуфты. Таке кріплення забезпечує чудову міцність і надійність. Як виглядає таке з’єднання в розрізі можна побачити на малюнку нижче.

На тому ж малюнку ви можете побачити і другий варіант кріплення – за допомогою меблевого гвинта. Виконується це кріплення аналогічно турбомуфте, але отвір у сходинці висвердлюється під гвинт, приблизно на 2 мм менше, ніж його діаметр.

Як зробити сходи на другий поверх своїми руками . Що, Не Мужик
Головка болта заглиблюється в попередньо высверленное циліндричне заглиблення, яке згодом закривається декоративною заглушкою. Турбомуфты, болти, гвинти і заглушки легко можна придбати в магазинах, де продається меблевий кріплення. Там же можна придбати і свердла по дереву потрібного діаметру. Змащувати клеєм місця з’єднань не обов’язково.

Зробити сходи на другий поверх не можна без застосування надійних кріплень. Але якщо ваше завдання – зробити дерев’яні сходи для дачі, особливо, невелику, на три – п’ять ступенів (наприклад, для альтанки ), можна обійтися і без додаткових кріплень кожної щаблі. Досить надійно зафіксувати верхню і нижню опорні частини сходів.

Необхідні інструменти для виготовлення сходів на другий поверх

Отже, як зробити дерев’яні сходи своїми руками, ми розібралися. Тепер – які для цього знадобляться інструменти.

Для свердління отворів – дриль або коловорот. Для різання дерева потрібно пила ножівка, причому краще дві: з великими зубцями і дрібними (2-2,5 мм).

В залежності від виду кріпильних елементів потрібні будуть викрутки з відповідними жалами, ще краще – шуруповерт з набором біт. До речі, шуруповерт з успіхом замінить дриль. Про стамесці для вибірки пазів вже згадувалося. Крім того, знадобиться неважкий (150-200 грамів) молоток для роботи зі стамескою, так і для інших потреб. Запасіться рубанком для підгонки деталей, оскільки брус дошка нерідко відрізняються від заявлених продавцем розмірів, і їх доведеться підганяти (особливо, якщо доведеться сходи робити збірними, про що вже згадувалося вище).

Для шліфування знадобиться наждачний папір трьох видів: крупного зерна, середнього і дрібного – для чистового шліфування. Не сподівайтеся, що погано зашкуренную поверхню приховає лак! Якщо не постаратися, то і після десятка шарів лаку, поверхня все одно буде матовою, а то і шорсткою. Роботи найкраще проводити у полотняних рукавичках, щоб уникнути скалок.

Для замірів і розмітки потрібна буде рулетка, плотницький кут, олівець, металева або дерев’яна лінійка довжиною не менше 50 див. Ще вам знадобляться увагу і творчий запал, а якщо виникнуть питання, то Ви можете задати їх тут або у формах нижче! Так само багато про сходи є у відповідній темі сайту.

Короткий опис статті: сходи для будинку Як зробити сходи на другий поверх своїми руками ви дізнаєтеся з цієї статті. сходи на другий поверх своїми руками, як зробити сходи на другий поверх

Джерело: Як зробити сходи на другий поверх своїми руками | Що, Не Мужик?

Також ви можете прочитати