Як зробити своїми руками складану драбину драбину: фото і опис роботи .

27.07.2015

Як зробити самому складну дерев’яну драбину – покрокова інструкція

Щоб не купувати готову і не витрачати зайві гроші, будемо робити своє, тим більш що покупні китайські та турецькі драбини нікуди не годяться – розвалюються практично відразу. заварити ж їх для лагодження дуже складно – китайці та турки економні – жесть нагадує сигаретну фольгу.

Я промучившись з китайськими сходами і змінюючи їх після кожного збору винограду вирішив зробити свою.

А дерево-це матеріал, яким Росія поки не зменшилась, річ все таки перевірена.

Нагоді така драбина не тільки на дачі – взимку її можна перевезти в квартиру щоб з її допомогою клеїти шпалери. або робити будь-який інший ремонт по будинку і квартирі. Її можна зробити своїми руками.

Для того щоб зробити сходи драбину Вам знадобиться:

 • дошка 600x15x5 см
 • дошка 300x15x5 см
 • 2 металевих куточка
 • 2 металеві пластини
 • 2 болти з гайками
 • 12саморезов
 • пила дискова
 • електричний рубанок
 • дриль
 • ножівка
 • киянка
 • стамеска
 • 4 цвяха
 • молоток
 • сокиру
 • ножа
 • кисть
 • шило
 • косинець
 • олівець
 • рулетка
 • клей ПВА
 • захисне
 • покриття фарба акрилова

Як зробити самому складану драбину – стрем’янку – поетапна інструкція

Номери етапів виготовлення сходів збігаються з фотографіями в альбомі

 1. Дисковою пилкою розпиляєте дошки уздовж на 2 рівні частини. Обробіть заготовки рубанком. Розпиляєте їх ножівкою на відрізки для стійок — 3 і 2,77 м. Короткі бруски розпиляєте на 8 смужок (для ступенів) завдовжки 46,49, 52,54,60,63 і 66 см і 2 поперечини для упору драбини.
 2. В широкій стороні довгих брусків намітьте наскрізні пази для сходинок розміром 2,5×3,5 див. Середина першого віконця розташована в 20 см від верхнього краю, кожна наступна — через 33 см від попередньої. На брусках упору драбини, відступивши від верху 83 і 2,5 см, також намітьте пази.
 3. Стамескою і молотком выдолбите акуратно розмічені віконця. Стінки віконець повинні бути рівними.
 4. На самому короткому і довгому брусках, призначених для сходинок, намітьте шипи для вставки в віконця (довжина шипа — 6 см).
 5. Ножівкою зробіть у майбутніх сходинок неглибокі поперечні пропили, відступивши від кожного краю по 6 см і точно дотримуючись розмітці.
 6. Пропиляєте ножівкою поздовжні лінії до з’єднання з поперечними пропилами. Всі шорсткості можна підправити ножем або стамескою.
 7. Вставити першу і останню сходинку у пази стійок і закріпіть гвоздиками не до кінця.
 8. Ножівкою зріжте виступаючі частини дюбелів. Потім зріжте виступаючі кінці сходинок.
 9. Присверлите металеві куточки до верхньої частини драбини (впритул до 1-й сходинці), а металеві пластини — до верхньої частини упора. З’єднайте металеві частини болтами.

Як зробити своїми руками складану драбину драбину: фото і опис роботи .
Якщо робити своїми руками сходи-драбину ніколи.

Буває, і часто, що той час, що ви витратите на самостійне виготовлення саморобної драбини Ви з користю проведете іншим чином і заробите при цьому суму більшу, ніж ця сама драбина стоїть. В такому випадку поговоримо про те, як і яку драбину вибрати.

Стрем’янка — річ в господарстві корисна сперечатися тут нема про що. Поклеїти шпалери або пофарбувати стелі, повісити штори, дістатися до антресолей, зняти книгу в облаштованій будинку бібліотеці — стрем’янка надійний помічник в будинку, не кажучи вже про роботи на заміській ділянці. Головне — правильно вибрати плече, на яке можна спертися.

Якщо драбина вам потрібно тільки для епізодичного застосування, досить знайти підходящу по висоті просту односторонню модель, легку і компактну.

В сучасних будинках, при невеликій висоті стелі, можна обійтися драбиною з 2-5 сходинок, заввишки до 1 м, а ось в квартирах з високими стелями знадобиться інвентар від 1,5 м.

Для заміського будинку й саду підійде модель заввишки від 2 м. А якщо ви плануєте масштабні будівельні роботи, краще обзавестися драбиною-трансформером з регульованою висотою, що складається з 2, 3 (частіше) або чотирьох секцій, наступних друг за іншому. Довжина таких сходів досягає 20 метрів. Кожна частина складається з 6-24 сходинок.

По фігурі

Драбини бувають Л-образної, А-образної і Г-образної конструкції. Більш практична А-подібна модель з робочою площадкою, на яку можна поставити і відро з фарбою, і кошик для фруктів.

Л-образну драбину можна доповнити підвісний робочою площадкою.

Г-подібна конструкція призначена для професіоналів. Коротка сторона «букви» служить опорою і фіксується на вертикальну поверхню (стіну), одночасно виконуючи роль робочої площадки.

Іноді така сходи забезпечена спеціальними роликами для пересування. Універсальні драбини — трансформери можуть збиратися в самі різні конструкції, наприклад в робочий поміст («козли»), в приставні сходи з консоллю, сходи з разновеликими опорами (для роботи на прольотах або даху).

Драбини з поручнями, які називаються також «дугою безпеки», набагато зручніше. Чим вище дуга безпеки, тим більш захищеним ви будете почувати себе, стоячи на драбині, і тим легше тримати рівновагу.

Питання маси

Важливий параметр, на який слід звернути особливу увагу при виборі драбини, — це максимальна вага, який вона здатна витримати і не зламатися.

Враховуйте не тільки свою вагу, але і вага найважчого члена сім’ї.

Не забудьте додати до цієї маси потенційно можливий вантаж, поднимаемый разом з користувачем (наприклад, відро фарби або ящик з цвяхами).

 • Драбини з алюмінієвих сплавів витримують до 300 кг ваги.
 • стрем’янка Сталева — до 150 кг
 • Дерев’яна саморобна як вище — не більше 100 кг

Щоб забезпечити стійкість навантаженої драбини навіть на слизькій поверхні і захистити підлогу від подряпин, серйозні виробники взувають ніжки сходів насадки — черевики. Зроблені вони з фактурного пластику, гуми або комбінації цих матеріалів. «Взуття» кріпиться до профілю драбини гвинтами, щоб при необхідності можна було змінити зношений черевик на новий.

найпоширеніші матеріали для драбин — сталь, алюміній, дерево і їх комбінації.

Драбини зі стійками з металу і дерев’яними сходами особливою витонченістю не відрізняються, вони важкі по вазі і займають занадто багато місця. Дерев’яні драбини не дуже практичні: з часом дерево розсихається і починає тріскатися, і, отже, розхитується в тих місцях, в яких сходинки закріплені до стійок. Найсучасніший матеріал — поліестер зі скловолокном, він легкий і міцний. Проте найпопулярнішим матеріалом для драбин залишається алюміній (у тому числі дюраль) і сталь. Оптимальна модель за ціною і якістю — зі сталевою основою і алюмінієвими ступенями. При невисокій ціні вони легше по вазі і не поступаються в надійності ні цельностальным, ані цілісним алюмінієвим виробів.

Щаблі драбини в розкладеному вигляді повинні розташовуватися строго паралельно підлозі, а по ширині повинні бути рівні як мінімум третини стопи. Відстань між сходів має бути орієнтовно 22-30, не більше.

Поверхня сходинок обов’язково повинна бути рифленою, щоб не ковзали ноги.

Краще буде якщо сходинки заокруглені.

Зверніть увагу і на те, як фіксуються ступені до поперечин. У якісних професійних драбин ступені заглиблюються в горизонтальні пази на головних напрямних і виготовляються з труб прямокутного перерізу, продетых крізь несучі профілі і загнутих краями зовні. Такі не прогнуться…

не Можна, щоб сходинки були прикручені болтами або приварені зварюванням. У побутових драбин в якості кріплення іноді використовують заклепки, однак вони повинні кріпитися до несучого профілю як мінімум у чотирьох різних місцях.

Техніка безпеки — вона зайвою ніколи не буває, хоча іноді і смішно читати…

 1. Перед кожним використанням сходи-драбини перевірте її стан: рухливість ступенів, з’єднання зі стійками, стійкість опор.
 2. Не працюйте без страховки на останньому щаблі, якщо у драбини немає спеціального високого поручня.
 3. Піднімаючись, тримайтеся руками за сходинки або поручні.
 4. Знаходячись на сходах, намагайтеся не зміщувати центр ваги тіла, не робіть різких рухів в сторони.
 5. Всі пересування по сходах тільки обличчям до східців.
 6. Якщо виріб багатосекційні, висунута секція повинна перебувати з боку використання.
 7. Не висувайте секції далі встановленого обмежувача.
 8. На однобічній сходах повинен перебувати тільки один чоловік.

Аксесуари і пристосування для сходів

Підвісна робоча площадка.

Як правило, закріплена до східцями гачками.

Використовується для створення опори для ніг або як майданчик для інструменту. Може бути з бортами і без.

Підвісний лоток

Лотки бувають одно — і багатосекційні, матеріали звичайні — дерево і метал. Кріпиться так само як і згадана вище робоча площадка, використовується в якості ємності для інструментів і підручних засобів.

Гачки для підвішування відер, шнура або інструментів. Кріпляться на щаблі.

Гострі наконечники — додаткові елементи для ніжок драбини. Служать для того, щоб сходи не «поїхала» в саду. Треба мати обов’язково.

до Речі:

Країну-виробника можна визначити за кольором вироби. Драбини з червоними вставками роблять в Німеччині, в Італії вставки синього кольору. Помаранчевий колір — це Фінляндія або Голландія, зелений — Білорусія.

Основне навантаження при роботі з драбиною припадає на головні стійки. Тому, купуючи сходи-драбину в магазині або на ринку, не лякайтеся насмішити продавця, а стисніть їх рукою з усієї сили і похитайте в різні боки — якщо стійки «гуляють» навіть у новій сходів — вибирайте іншу, а з цієї нехай «лазить» сам продавець.

Нижче інші записи по темі «Як зробити своїми руками — домогосподарю!»

Головна » Будівництво » Сходи » Як зробити своїми руками складану драбину драбину

Короткий опис статті: як зробити сходи Як зробити самому складну дерев’яну драбину – покрокова інструкція як зробити, сходи, своїми руками, складну, драбина,сходи,своїми руками,складну,драбина,Сходи

Джерело: Як зробити своїми руками складану драбину драбину: фото і опис роботи | Своїми руками — Як зробити самому

Також ви можете прочитати