Заливка сходи з бетону своїми руками ціна

20.02.2017

Технологія влаштування бетонних сходів

Варіант гвинтових сходів з бетону

Сходи – складний архітектурний елемент. Будь-який власник будинку хоче, щоб вона служила довго, була надійна, зручна, мала естетичний вигляд і не вимагала специфічного постійного догляду і ремонту. Серед інших матеріалів, використовуваних для виготовлення сходових маршів, бетон більше за інших відповідає цим вимогам. Цей штучний камінь по міцності і довголіття – явний лідер.

Класична бетонна сходи

Пристрій сходів своїми силами: основні моменти

Процедура влаштування бетонної сходової конструкції підрозділяється на чотири етапи

  • проектування та специфікація;
  • складання опалубки;
  • встановлення арматурного каркасу;
  • заливка бетону.

Кожен етап має специфіку і свої труднощі. Найскладнішим є складання опалубки своїми руками. Пристрій опалубки – трудомісткий процес, що вимагає навичок і майстерності. Якщо в проекті сходи зі складною конфігурацією, її зведення під силу лише професіоналам.

Якщо ви вирішили зробити конструкцію простої геометричної форми, у вас є навички роботи з бетоном, побудувати її своїми руками вам під силу. Для цього вам доведеться виконати всі перераховані вище етапи самостійно, починаючи з проектування.

Етап виготовлення

Як правильно виконати розрахунки

При створенні проекту потрібно врахувати кілька параметрів:

найзручніший ухил становить 30?-45?, більш крутий в житлових приміщеннях робити недоцільно. Виняток становлять випадки, коли потрібні щаблі рідко відвідувані підсобні приміщення.

Якщо ж місця для прольоту з таким ухилом недостатньо, краще зробити гвинтову або Г-подібну або П-подібну сходи.

Вибір ухилу – перший крок у проектуванні, так як від ухилу буде залежати довжина сходів. Ширина прольоту залежить від конкретних умов, але не може бути менше 90 див.

Оптимальною висотою східця є 15 див. Вважається, що при цьому витрачається менше зусиль для підйому. Ширина щаблі може варіюватися від 25 до 39 см, оптимальна – 30 див. Розрахувати цей параметр можна самостійно, враховуючи, що зручна ширина повинна становити 70% від довжини стопи дорослої людини.

Роблячи розрахунки, важливо враховувати товщину підлог і підлогових покриттів. Бетонні конструкції встановлюються під час будівництва, до чистової обробки, тому висота першого і останнього східця повинна бути розрахована з урахуванням подальшої укладання підлог.

Малюнок сходи для проведення розрахунків

Навіщо потрібна специфікація і кошторис

Після складання розрахунку всіх параметрів і складання креслення наступний крок – специфікація, тобто розрахунок потрібної кількості матеріалів і їх марки. Ціна сходів буде мінімальною, якщо такі підрахунки зробити заздалегідь і не купувати зайвий матеріал. Також це допоможе придбати всі компоненти для будівництва з потрібними характеристиками, адже, складаючи специфікацію, ви всі дізнаєтеся нюанси заздалегідь.

Якщо ви встановлюєте бетонну конструкцію своїми руками, її ціну можна визначити при складанні кошторису. Розрахувавши, скільки і яких потрібно матеріалів (тобто склавши специфікацію), дізнавшись їх вартість, ви отримаєте попередню суму. До неї треба додати вартість доставки будматеріалу і оплату оренди бетонозмішувача, якщо ви вирішили робити розчин своїми руками. У випадку якщо ви плануєте наймати підсобника, то врахуйте і суму оплати його праці. Склавши всі складові, ви дізнаєтеся повну ціну.

Підготовка опалубки

Пристрій опалубки своїми руками

Щоб сходи вийшла рівною і красивою, для заливки готують жорстку і міцну опалубку. Для уникнення витоку цементного молока в ній не повинно бути щілин, а в якості матеріалу використовується вологостійка (ламінована) фанера. Її товщина повинна бути не менш 10 мм. Також потрібно підготувати дошки для горизонтальних підпор. Вони повинні бути міцними, так як саме на них в основному лягає навантаження всієї конструкції і заливається розчину.

Стики можна закрити плитковим клеєм. Це робиться для запобігання утворення рубців після затвердіння і спростить в подальшому оздоблювальні роботи. Фанерна опалубка обов’язково посилюється дошкою. Вся опалубка повинна бути закріплена таким чином, щоб вона витримала вагу бетону, а її елементи не зміщувалися відносно один одного.

Спочатку встановлюється піддон, тобто опалубка, обмежує низ сходів, потім робиться відбортовка. Борти окреслюють бічну кордон і одночасно служать місцем кріплення наступних елементів. Після відбортовки потрібно зробити арматурний каркас з осередками 200?150 чи 200?200. Поперечна арматура фіксується в отворах в прилеглої стіни. Після влаштування каркаса можна монтувати опалубку ступенів, жорстко закріплюючи її до стіни за допомогою металевих кутників.

Заливка бетоном

Як правильно залити розчин

Для заливки можна використовувати готовий бетон або зробити заміс своїми руками. Для самостійного замісу потрібен цемент марки М350, пісок, щебінь і міксер (бетонозмішувач). Готовий розчин заливають починаючи з нижніх ступенів. Після кожних 2-3 ступенів потрібно робити просічки для заповнення всіх пустот. Краще всього це зробити за допомогою вібратора. Розчин, выдавливаемый через опалубку, перекидається догори, а з допомогою кельми ступені надається остаточна форма.

Залитий розчин «визріває» близько трьох тижнів. Тільки після цього терміну можна знімати опалубку. Весь цей час бетон необхідно зволожувати приблизно два рази на добу. Є ще один варіант запобігання втрати вологи – накрити бетонну конструкцію плівкою. У зимовий час у приміщенні, де встановлюється сходи, повинна підтримуватися плюсова температура. Важливо враховувати, що твердіння за три тижні відбувається при температурі від +18? до +20?, і чим нижче температура, тим повільніше затвердіння і набір міцності.

Була стаття вам корисною? Поділіться, які нюанси, з вашої точки зору, потрібно врахувати ще, які теми слід розкрити більш повно тим, хто збирається самостійно виготовити опалубку і залити сходи, рекомендуємо матеріал, що розкриває секрети армування сходового маршу .

(Наскільки Вам сподобалася стаття)

Loading.

Короткий опис статті: заливання бетонних сходів ціна Заливка сходи з бетону відповідальна і трудомістка справа, що потребує особливої уваги та спеціального підходу. Дізнайтеся тонкощі процесу статті.

Джерело: Заливка сходи з бетону своїми руками: ціна

Також ви можете прочитати