Збірні залізобетонні сходи.

18.07.2015

Збірні залізобетонні сходи.

Збірні залізобетонні сходи.

Не дивно, що бетонні сходи є найбільш надійними і довговічними. у порівнянні з дерев’яними і металевими сходами вони мають цілий ряд незаперечних переваг. Вони здатні прослужити практично вічно, принаймні, вони точно не зруйнуються раніше самого будинку. Вже на четвертий день після відливу ними можна повноцінно користуватися, а облицювання відкласти до закінчення будівельних, монтажних і оздоблювальних робіт. Любителі традиційної класики теж можуть по достоїнству оцінити бетонні сходи. Після того, як сходи буде облицьовані деревом, зовні вона стане відрізняється від цельнодеревянной конструкцією, але при цьому вона ніколи не почне скрипіти.

Перевага бетонних сходів також полягає в тому, що їх можна встановлювати не тільки всередині приміщення, але і зовні. Вони володіють високими експлуатаційними якостями, які у поєднанні з вишуканою обробкою деревом, плиткою, каменем та іншими оздоблювальними матеріалами роблять сходи прекрасним доповненням до інтер’єру заміських будинків, котеджів, офісів та інших будівель. у побутовому і промисловому будівництві, як правило, використовуються сходи, виготовлені за типовим проектом, в приватному будівництві частіше зустрічаються сходи, виготовлені за індивідуальним замовленням. Бетонні сходи дуже масивні і важкі, тому їх зведення починається ще на етапі будівництва стін будівлі. Завдяки цій особливості сходами можна користуватися на будь-яких етапах будівництва та оздоблення, не чекаючи, коли буде закінчена їх облицювання.

Конструкції бетонних сходів можуть бути різні. Наприклад, збірні сходи являють собою одну або дві бетонні балки, які виконують роль тятиви або косоура, і декількох бетонних східців. Зустрічаються і комбіновані сходи, у яких на бетонних балках тримаються дерев’яні сходи. Варто зазначити, що взагалі комбінація різних матеріалів, а особливо бетону, металу, дерева і каменю, при виготовленні сходів — досить поширене явище, яке при грамотному застосуванні здатне дати дивовижні результати. Сходові марші можуть мати різні форми і конструкції. Навіть сходи монолітної конструкції може мати не тільки прямолінійні марші, але також і поворотні криволінійні.

Що стосується зовнішніх бетонних сходів, то рекомендується облицьовувати їх керамічними плитками або природним натуральним каменем, причому в незалежності від того, ви самі їх виготовили або купили вже готовий виріб на бетонному заводі. Радимо також при облицюванні зовнішніх сходів брати до уваги особливості їх експлуатації у зимовий період. Так, для облицювання проступей краще всього використовувати рифлену плитку, вибір якої в будівельних магазинах досить широкий. Також можна встановити додаткові електричні системи підігріву, які не дають утворюватися лід на сходах зовнішніх сходів взимку.

Набирає обертів індустріалізація будівельної промисловості породила таке нове явище в будівництві як застосування збірних залізобетонних конструкцій заводського виробництва. Раніше всіх цей новий підхід почали застосовувати при монтажі сходів. Збірні залізобетонні сходи вже давно одержали широке поширення, і навіть якщо будинок будується за старими технологіями, то сходи в ньому, швидше за все зроблені із застосуванням збірних конструкцій заводського виробництва.

Збірна сходи складається з залізобетонних блоків двох типів: маршів і майданчиків, вагою від однієї до двох тонн. При монтажі сходів її просто збирають з блоків-маршів і блоків-майданчиків, зварюючи вкладені сталеві куточки. Після монтажу на бетонні сходи блоків-маршів укладають мозаїчну проступ.

В цілях підвищення ступеня збірності, а означає і підвищення продуктивності і зниження собівартості монтажу залізобетонних сходів, як логічне продовження індустріалізації будівельної промисловості, застосовують укрупнені збірні блоки. Укрупнений збірний залізобетонний блок сходової клітини являє собою об’єднані з сходовим маршем дві сходові полуплощадки. Таким чином число типів блоків збірної сходи з двох скорочується до одного. При цьому збільшується такий важливий показник як ступінь збірності, який надає значний вплив на зниження вартості і термінів будівництва.

Застосування збірних залізобетонних сходів дозволяє значно знизити собівартість і терміни монтажу сходових клітин. Сходи із збірних залізобетонних блоків заводського виготовлення на десять-двадцять відсотків дешевше ніж сходи на сталевих косоурах.

Короткий опис статті: бетонні сходи

Джерело: Збірні залізобетонні сходи.

Також ви можете прочитати